Ceyhun Bayramov Tehrana gedib - YENİLƏNİB
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov “3+3” formatında nazirlər görüşündə iştirak etmək məqsədilə İran İslam Respublikasına işgüzar səfərə yola düşüb.
Bu barədə Azərbaycan XİN məlumat verib.
Qeyd olunur ki, səfər çərçivəsində Ceyhun Bayramovun tədbirdə çıxışı, eləcə də ikitərəfli görüşlərinin keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov bu gün İranın paytaxtı Tehranda “3+3” regional formatı (Azərbaycan, Ermənistan, Gürcüstan, İran, Rusiya, Türkiyə) çərçivəsində keçiriləcək görüşdə iştirak edəcək.
Bu barədə “Report”un sorğusuna cavab olaraq Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidməti İdarəsinin rəisi Ayxan Hacızadə deyib.
O bildirib ki, C.Bayramov oktyabrın 23-də İrana yola düşəcək.
Qeyd edək ki, Gürcüstan Xarici İşlər Nazirliyi rəsmi Tbilisinin Tehranda “3+3” regional formatında keçiriləcək görüşdə iştirak etməyəcəyini təsdiqləyib. Elə ilk dəfə də “3+3” formatında görüş ötən il Gürcüstanın iştirakı olmadan Moskvada baş tutub.
Bu gün İranın paytaxtı Tehranda xarici işlər nazirlərinin iştirakı ilə keçiriləcək görüşdə siyasi, iqtisadi, təhlükəsizlik, nəqliyyat, enerji sahələrində regional əməkdaşlıq məsələləri müzakirə ediləcək.скачать dle 11.3

Джейхун Байрамов отбыл с рабочим визитом в Иран - ОБНОВЛЕНО
Министр иностранных дел Азербайджанской Республики (АР) Джейхун Байрамов отбыл с рабочим визитом в Исламскую Республику Иран для участия в министерской встрече в формате "3+3".
В рамках визита запланировано выступление главы МИД на мероприятии, а также проведение двусторонних встреч.
Министр иностранных дел Азербайджанской Республики (АР) Джейхун Байрамов примет участие во встрече, которая состоится сегодня в столице Ирана Тегеране в рамках регионального формата "3+3" (Азербайджан, Армения, Грузия, Иран, Россия, Турция).
Об этом в ответ на запрос Report заявил глава пресс-службы внешнеполитического ведомства АР Айхан Гаджизаде.
По его словам, глава МИД сегодня отправится в Иран.
Отметим, что МИД Грузии официально подтвердил, что Тбилиси не будет участвовать во встрече в Тегеране в рамках регионального формата "3+3". Впервые встреча в данном формате состоялась в прошлом году в Москве без участия Грузии.
На встрече, которая состоится сегодня в столице Тегеране с участием министров иностранных дел, будут обсуждаться вопросы регионального сотрудничества в политической, экономической, транспортной и энергетической сферах, а также в сфере безопасности.скачать dle 11.3