Milli Məclisin deputatları Rusiyaya gedib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti 3-cü Avrasiya Qadın Forumunda iştirak etmək üçün oktyabrın 12-də Rusiya Federasiyanın Sankt-Peterburq şəhərinə səfərə gəlib.
Bu barədə "Report" Milli Məclisin mətbuat xidmətinə istinadən xəbər verir.
Nümayəndə heyətinin tərkibinə Milli Məclisin komitə sədri Hicran Hüseynova, deputatlardan Pərvin Kərimzadə, Sevinc Fətəliyeva, Ülviyyə Həmzəyeva, Fatma Yıldırım və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Sankt-Peterburqun “Pulkovo” hava limanında nümayəndə heyətini ölkəmizin Sankt-Peterburq şəhərindəki Baş konsulu Sultan Qasımov, Sankt-Peterburq şəhərinin Xarici Əlaqələr üzrə Komitə sədri Yevgeni Qriqoryev, Milli Məclisin MDB PA-dakı daimi nümayəndəsi Aydın Cəfərov və digər rəsmi şəxslər qarsılayıblar.
Sankt-Peterburqun Tavriya sarayında keçiriləcək Forumda Milli Məclis sədrinin çıxışı nəzərdə tutulub. Forumda nümayəndə heyətinin üzvləri tədbirdə müzakirə olunan məsələlərə Azərbaycan tərəfinin münasibətini bildirəcək, öz fikirlərini açıqlayacaqlar.
Səfər çərçivəsində parlamentin sədri Sahibə Qafarovanın tədbirdə iştirak edən nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə bir sıra görüşləri də gözlənilir. Bu görüşlərdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılacaq.

Депутаты Милли Меджлиса совершили визит в Россию
В делегацию входят председатель парламентского комитета Хиджран Гусейнова, депутаты Парвин Керимзаде, Севиндж Фаталиева, Ульвия Хамзаева и Фатма Йылдырым, а также другие официальные лица.
В аэропорту Пулково делегацию встречали генеральный консул нашей страны в Санкт-Петербурге Султан Гасымов, председатель комитета внешних связей города Санкт-Петербурга Евгений Григорьев, постоянный представитель Милли Меджлиса при ПА СНГ Айдын Джафаров и другие официальные лица.
На предстоящем в Таврическом дворце форуме намечено выступление председателя Милли Меджлиса. Члены нашей делегации озвучат отношение Азербайджана к вынесенным на обсуждение темам и поделятся собственными соображениями на их счёт.
Как ожидается, за время визита С.Гафарова проведёт ряд встреч с руководителями участвующих в мероприятии делегаций для обсуждения вопросов, вызывающих взаимный интерес.