Rəcəb Tayyib Ərdoğan İlham Əliyevə zəng etdi
Sentyabrın 27-də Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Anım Günü ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə telefonla zəng edib.
Türkiyə Prezidenti Vətən müharibəsində həlak olmuş şəhidlərimizlə əlaqədar Azərbaycan Prezidentinə bir daha başsağlığı verib. Rəcəb Tayyib Ərdoğan, eyni zamanda, İkinci Qarabağ müharibəsində ordumuzun şanlı qələbəsi ilə bağlı təbriklərini də çatdırıb.
Prezident İlham Əliyev Türkiyə dövlətinin başçısına minnətdarlığını bildirib və Vətən müharibəsi zamanı Türkiyə Prezidentinin ölkəmizə göstərdiyi siyasi və mənəvi dəstəyi bir daha yüksək qiymətləndirib.
Dövlət başçıları Azərbaycanla Türkiyə arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bundan sonra da bütün istiqamətlərdə inkişaf edəcəyinə və möhkəmlənəcəyinə əminliklərini ifadə ediblər.скачать dle 11.3

Реджеп Тайип Эрдоган позвонил Ильхаму Алиеву
27 сентября Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган позвонил главе Азербайджанского государства Ильхаму Алиеву в связи с 27 сентября - Днем памяти.
Информацию об этом распространила пресс-служба Президента АР.
Эрдоган еще раз выразил соболезнования Ильхаму Алиеву в связи с военнослужащими, погибшими в Отечественной войне.
Он также передал поздравления в связи со славной победой нашей армии во второй Карабахской войне.
Президент Ильхам Алиев выразил благодарность главе турецкого государства и еще раз высоко оценил политическую и моральную поддержку, оказанную Президентом Турции нашей стране во время 44-дневной войны.
Главы государств выразили уверенность в том, что дружественные и братские отношения между Азербайджаном и Турцией и впредь будут развиваться и укрепляться во всех сферах.скачать dle 11.3