İki rayonun su təchizatı yaxşılaşdırılır - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Ağstafa və Qazax rayonlarında əkin sahələrinin suvarma suyu ilə təminatının yaxşılaşdırılmasına və əhalinin içməli suya tələbatının ödənilməsinə dair əlavə tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Ağstafa və Qazax rayonlarının əhalisi 49420 nəfər olan 14 yaşayış məntəqəsində əkin sahələrinin və əkin üçün istifadə olunan həyətyanı torpaq sahələrinin suvarma suyu ilə təminatının yaxşılaşdırılması, habelə əhalinin içməli suya tələbatının ödənilməsi üçün 16 ədəd subartezian quyusunun layihələndirilməsi və qazılması məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.8.8-ci yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 1,12 milyon manatı Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyətinə ayrılır.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение по улучшению водоснабжения двух районов
13 сентября Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о дополнительных мерах по улучшению обеспечения поливной водой посевных площадей в Агстафинском и Газахском районах и удовлетворению потребностей местного населения в питьевой воде.
Согласно распоряжению, с целью проектирования и бурения 16 субартезианских скважин в 14 населенных пунктах указанных районов с населением 49 420 человек для улучшения обеспечения поливной водой посевных площадей и используемых для посева земельных участков, а также для удовлетворения потребностей населения в питьевой воде ОАО "Мелиорация и водное хозяйство Азербайджана" выделяется 1 120 000 манатов.
Данная сумма будет выделена из средств, предусмотренных в подпункте 1.8.8 "Распределения средств, предусмотренных в госбюджете АР на 2021 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов)".скачать dle 11.3