06.09.2021 12:39 1 776
O deyib ki, nəqliyyat əlaqələrinin həyata keçirilməsi bu rayonu Azərbaycana yenidən inteqrasiya etməyə imkan verəcək.
Onun sözlərinə görə, ən vacib fakt rəsmi Bakının bu hava limanının tikintisini həyata keçirdiyi vaxtla bağlıdır: “Bu, ölkənin Ermənistandan fərqli olaraq, bu cür layihələri həyata keçirmək üçün resurslara malik olduğunu göstərir”.
Analitik vurğulayıb ki, bu, rəsmi Bakının bu cür işləri digər ərazilərdə də həyata keçirəcəyinin nümunəsidir.
Xatırladaq ki, sentyabrın 5-də Füzuli hava limanına ilk təyyarə uçuşu baş tutub. Bakı-Füzuli reysi üzrə uçuş müddəti 35 dəqiqədir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığı ilə Laçın və Zəngilan rayonlarında da beynəlxalq hava limanlarının tikintisi aparılır.скачать dle 11.3

06.09.2021 12:39 1 665
По его словам, восстановление транспортных связей позволит реинтегрировать этот район в Азербайджан.
По его словам, самым важным фактом является скорость, с которой Баку смог построить данный аэропорт. Это показывает, что у страны есть ресурсы для быстрого продвижения таких проектов, чего нет у Армении, отметил П.Гобл.
"Это пример того, что Баку может сделать и на других территориях", - подчеркнул аналитик.
Напомним, 5 сентября состоялся первый тестовый рейс в Физули. Время полета по маршруту Баку - Физули составило около 35 минут.
Отметим, что по поручению Президента Азербайджана Ильхама Алиева также ведется строительство международных аэропортов в Лачынском и Зангиланском районах.скачать dle 11.3