Vladimir Putin Mehriban Əliyevanı doğum günü münasibətilə təbrik edib
Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevaya təbrik məktubu göndərib.
“Hörmətli Mehriban Arif qızı,
Doğum gününüz münasibətilə ən səmimi təbriklərimi qəbul edin.
Dövlətlərimiz arasında strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin möhkəmləndirilməsinə Sizin şəxsi töhfənizi çox yüksək qiymətləndiririk. Əminəm ki, bu münasibətlərin gələcək inkişafı Rusiya və Azərbaycanın dost xalqlarının maraqlarına tamamilə cavab verəcək.
Hörmətli Mehriban Arif qızı, Sizə səmimi qəlbdən möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, firavanlıq və uğurlar arzulayıram”.скачать dle 11.3

Владимир Путин поздравил Мехрибан Алиеву с днем рождения
Президент России Владимир Путин направил Первому вице-президенту Азербайджана Мехрибан Алиевой поздравительное письмо по случаю дня ее рождения, сообщает АЗЕРТАДЖ.
"Уважаемая Мехрибан Арифовна,
Примите сердечные поздравления по случаю Дня рождения.
Высоко ценим Ваш личный вклад в упрочение отношений стратегического партнерства между нашими государствами. Уверен, что дальнейшее развитие этих отношений в полной мере отвечает интересам дружественных народов России и Азербайджана.
Искренне желаю Вам, уважаемая Мехрибан Арифовна, крепкого здоровья, счастья, благополучия и успехов", - говорится в послании.скачать dle 11.3