İlham Əliyev Azərbaycanla Türkiyə arasında pilotaj təlimi Sazişinin təsdiq edilməsi haqqında Fərman imzalayıb
17.07.2021 18:23 1 989
Prezident İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Türkiyə Respublikası Hökuməti arasında pilotaj təlimi Sazişi”nin təsdiq edilməsi haqqında Fərman imzalayıb.
Fərmana əsasən:
1. 2021-ci il mayın 31-də Konya şəhərində imzalanmış “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Türkiyə Respublikası Hökuməti arasında pilotaj təlimi Sazişi” təsdiq edilsin.
2. Bu Fərmanın 1-ci hissəsində göstərilən Saziş qüvvəyə mindikdən sonra Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi onun müddəalarının həyata keçirilməsini təmin etsin.
3. Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi Sazişin qüvvəyə minməsi üçün zəruri olan dövlətdaxili prosedurların yerinə yetirildiyi barədə Türkiyə Respublikası Hökumətinə bildiriş göndərsin.скачать dle 11.3

Утверждено соглашение между Азербайджаном и Турцией по обучению пилотированию
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев в субботу подписал Указ об утверждении "Соглашения по обучению пилотированию между правительством Азербайджана и правительством Турции".
Согласно документу, утверждается подписанное 31 мая 2021 года в городе Конья "Соглашение по обучению пилотированию между правительством Азербайджана и правительством Турции".
После вступления в силу данного соглашения Министерство обороны АР должно обеспечить выполнение его положений.
Министерство иностранных дел Азербайджана уведомит Правительство Турции о завершении внутригосударственных процедур, необходимых для вступления соглашения в силу.скачать dle 11.3