Putin və Paşinyan Qarabağı müzakirə etdilər
Ermənistanın Baş naziri səlahiyyətlərini icra edən Nikol Paşinyan Rusiyaya rəsmi səfəri çərşivəsində ölkə prezidenti Vladimir Putinlə görüşüb.
Kremlin mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, tərəflər arasındakı söhbət zamanı Qarabağ məsələsi, eləcə də Ermənistan – Azərbaycan münasibətlərinə də toxunulub.
Paşinyan Rusiyanın 44 günlük müharibənin dayandırılmasındakı xidmətlərini vurğulayıb. O, bildirib ki, Rusiya sülhməramlılarının Qarabağda yerləşdirilməsindən sonra bölgədə vəziyyət sabitləşib.
Hökuməti başçısı mina xəritələri qarşılığında ölkəyə qaytarılmış ermənilərə görə Putinə təşəkkür edib.скачать dle 11.3

Путин и Пашинян обсудили ситуацию в Карабахе
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян в рамках официального визита в Россию встретился с президентом страны Владимиром Путиным, сообщили в пресс-службе Кремля.
В ходе беседы был затронут карабахский вопрос, а также армяно-азербайджанские отношения.
Пашинян отметил усилия Российской Федерации в достижении прекращения огня в 44-дневной войне. Он также сказал, что после размещения российских миротворцев в Карабахе ситуация стабильная.
Н.Пашинян также поблагодарил Путина за содействие в процессе возвращения в страну армян в обмен на карты минных полей.