Sergey Lavrov: “Əməkdaşlığımızın genişlənməsi üçün yaxşı perspektiv var”
“Biz Prezident İlham Əliyevlə görüşdə əlaqələrimizi kompleks şəkildə müzakirə etdik. Əməkdaşlığımızın genişlənməsi üçün yaxşı perspektiv var”.
Median.Az xəbər verir ki, bunu Rusiyanın Xarici İşlər naziri Sergey Lavrov azərbaycanlı həmkarı Ceyhun Bayramovla keçirilən mətbuat konfransında deyib.
O bildirib ki, son dörd ayda Azərbaycan və Rusiya liderləri bir dəfə görüşüb, beş dəfə telefonla danışıb.
“Mən özüm də tez-tez azərbaycanlı həmkarımla əlaqədəyəm”, - deyə S.Lavrov əlavə edib.
O qeyd edib ki, bu ay Azərbaycan Baş naziri Əli Əsədovun Moskvaya səfəri gözlənilir.
“Ölkələrimiz arasında ticarət dövriyyəsi 3 milyard dollar idi. Bu rəqəm koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar bir qədər azalıb”, - deyə S.Lavrov bildirib.
O bildirib ki, Rusiya istehsalı olan vaksinlərin birinci partiyası Azərbaycana gətirilib:
“Humanitar sahədə əlaqələrimiz genişlənir. Bu il Azərbaycanda Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forum keçiriləcək. Rusiyada isə Azərbaycan günləri keçiriləcək”.скачать dle 11.3

Глава МИД РФ: Есть хорошие перспективы для расширения сотрудничества
Об этом сказал глава МИД России Сергей Лавров в ходе пресс-конференции с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
По его словам, за последние четыре месяца между лидерами Азербайджана и России состоялись одна встреча, пять телефонных разговоров.
"Я сам также часто общаюсь с азербайджанским коллегой", - добавил С.Лавров.
Он отметил, что в этом месяце ожидается визит премьер-министра Азербайджана Али Асадова в Москву.
"Товарооборот между нашими странами составил 3 млрд долларов. Эта цифра несколько снизилась в связи с пандемией коронавируса", - сказал глава МИД РФ.
С.Лавров подчеркнул, что первая партия вакцин российского производства была доставлена в Азербайджан.
"Наши связи в гуманитарной сфере расширяются. В этом году в Азербайджане пройдет азербайджано-российский межрегиональный форум. А в России пройдут Дни Азербайджана", - сообщил российский министр.