AVRO-2020-nin kuboku İlham Əliyevə təqdim olundu - FOTO/VİDEO
Bu il iyunun 11-dən iyulun 11-dək keçiriləcək AVRO-2020-nin Kubok turu çərçivəsində Avropa çempionatının kuboku Bakıya gətirilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, mayın 7-dən 9-dək Bakıda nümayiş olunacaq Avropa çempionatının kuboku Prezident İlham Əliyevə təqdim edilib.
UEFA-nın ilk baş katibi olmuş, Avropa çempionatının keçirilməsi təklifini irəli sürmüş şəxsin şərəfinə “Anri Delone kuboku” da adlandırılan bu kubok turnirin final oyununda qalib gələn komandaya təqdim olunacaq. Kubok Bakıdan sonra Danimarkanın paytaxtı Kopenhagenə aparılacaq.
Xatırladaq ki, Avropa çempionatının 60 illik yubileyi münasibətilə AVRO-2020-nin oyunları müxtəlif ölkələrdə təşkil olunacaq. A qrupunun 3 oyunu və 1/4 final mərhələsinin 1 qarşılaşması Bakı Olimpiya Stadionunda keçiriləcək.

Президенту Ильхаму Алиеву представлен кубок Евро-2020 - ФОТО/ВИДЕО
В рамках тура Кубок Евро-2020, который пройдет с 11 июня по 11 июля этого года, в Баку доставлен кубок чемпионата Европы.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, кубок чемпионата Европы, который будет демонстрироваться в Баку с 7 по 9 мая, представлен Президенту Ильхаму Алиеву.
Этот кубок, именуемый также "Кубком Анри Делоне" в честь первого генерального секретаря УЕФА, выдвинувшего предложение о проведении чемпионата Европы, будет вручен в финальном матче турнира команде-победительнице. После Баку кубок будет доставлен в столицу Дании Копенгаген.
Напомним, что по случаю 60-летнего юбилея чемпионата Европы матчи Евро-2020 будут организованы в различных странах. 3 встречи группы А и один матч 1/4 финала будут проведены на Бакинском олимпийском стадионе.