Prezident İƏT ilə imzalanmış memorandumu təsdiqlədi
Prezident İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Statistika Komitəsi ilə İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının İslam Ölkələri üçün Statistik, İqtisadi və Sosial Tədqiqat və Təlim Mərkəzi arasında statistika sahəsində əməkdaşlıq haqqında” Anlaşma Memorandumunun təsdiq edilməsi barədə fərman imzalayıb.
Fərmana əsasən, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi Anlaşma Memorandumunun qüvvəyə minməsi üçün zəruri olan dövlətdaxili prosedurların yerinə yetirildiyi barədə İslam Əməkdaşlıq Təşkilatına bildiriş göndərəcək.
Qeyd edək ki, Anlaşma Memorandumu 2020-ci il dekabrın 24-də Bakı şəhərində və 2021-ci il fevralın 11-də Ankara şəhərində imzalanıb.скачать dle 11.3

Президент утвердил Меморандум о взаимопонимании с ОИС
16 апреля Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал указ об утверждении меморандума о взаимопонимании "О сотрудничестве в области статистики между Государственным комитетом АР по статистике и Центром статистических, экономических и социальных исследований и обучения исламских стран Организации исламского сотрудничества (ОИС)".
Согласно указу, Министерство иностранных дел АР направит в ОИС извещение о выполнении внутригосударственных процедур, необходимых для вступления в силу данного меморандума.
Отметим, что меморандум о взаимопонимании с ОИС был подписан 24 декабря 2020 года в Баку и 11 февраля 2021 года в Анкаре.скачать dle 11.3