Prezident Azərbaycan xalqına müraciət etdi
Azad edilmiş torpaqlarda son günlərdə və müharibədən sonra əfsuslar olsun ki, bədbəxt hadisələr baş verir. Mən Azərbaycan vətəndaşlarına müraciət etmək istəyirəm, onlardan xahiş edirəm ki, azad olunmuş torpaqlara icazəsiz, qanunsuz getməsinlər.
Bu sözləri Prezident İlham Əliyev Vüqar Süleymanovu Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinə təyin olunması ilə əlaqədar videoformatda qəbul edən zaman deyib:
“Mən insanların bu addımlarını bir tərəfdən başa düşürəm, onlar uzun illər vətən həsrəti ilə yaşamışlar, hər bir keçmiş məcburi köçkün tezliklə öz doğma torpağına, doğma kəndinə qayıtmaq istəyir, ancaq xahiş edirəm ki, gözləsinlər. Bir qədər gözləsinlər ki, minalardan təmizləmə işləri başa çatsın. Çünki bu, böyük təhlükədir, həm piyadalara, həm avtomobillərə böyük təhlükədir. Müharibədən sonra bir neçə belə bədbəxt hadisə baş verib, insanlar həlak olub, yaralanıb. Eyni zamanda, postlarda dayanan əməkdaşlar da nəzarət işlərini daha ciddi təşkil etməlidirlər ki, azad edilmiş torpaqlara qanunsuz, icazəsiz gedişə son qoyulsun”.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Хочу обратиться к гражданам Азербайджана...
На освобожденных землях в последние дни, к сожалению, происходят несчастные случаи. Хочу обратиться к гражданам Азербайджана, прошу их не посещать освобожденные земли без разрешения, незаконно.
Об этом 4 февраля сказал Президент Азербайджана Ильхам Алиев в ходе приема в видеоформате Вугара Сулейманова в связи с назначением его председателем правления Агентства республики по разминированию.
"С одной стороны, я понимаю этих людей, они прожили много лет в тоске по родине, каждый бывший вынужденный переселенец хочет поскорее вернуться на свою землю, в родное село, но прошу их подождать, чтобы были завершены работы по разминированию. Потому что это большая опасность как для пешеходов, так и для автомобилей. После войны произошло несколько несчастных случаев, люди погибли, получили ранения. В то же время сотрудники, стоящие на постах, также должны более серьезно организовать контроль, чтобы положить конец незаконным, несанкционированным поездкам на освобожденные земли", - отметил глава государства.скачать dle 11.3