Vahid Ələkbərov İlham Əliyevi təbrik etdi
“LUKoyl” neft şirkətinin prezidenti Vahid Ələkbərov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
“Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə
Doğum gününüz münasibətilə Sizi səmimi-qəlbdən təbrik edirəm.
Sizin ali dövləti vəzifədə fəaliyyətiniz bütünlüklə Azərbaycana və onun vətəndaşlarına həsr olunub. Yorulmaz fədakarlıq, özünə və tabeliyində olanlara qarşı yüksək tələbkarlıq, ölkənin inkişaf perspektivlərini qabaqcadan görmək – bütün bu keyfiyyətlər Sizə ölkədə və xaricdə dərin hörmət və nüfuz qazandırır.
Azərbaycan Respublikası ilə Rusiya Federasiyası arasında işgüzar əlaqələrin inkişafına və genişlənməsinə, qarşılıqlı dostluq münasibətlərinin möhkəmlənməsinə, ticari-iqtisadi əlaqələrin inkişafına Sizin şəxsi töhfənizi yüksək qiymətləndiririk.
Bu xoş fürsətdən istifadə edərək, Azərbaycanda bizim fəaliyyətimizə göstərdiyiniz diqqətə görə Sizə səmimi-qəlbdən təşəkkür etmək istərdim. Sizi əmin etmək istərdim ki, biz Azərbaycan Respublikası qarşısında götürdüyümüz öhdəlikləri bundan sonra da dəqiq yerinə yetirəcəyik.
Hörmətli İlham Heydər oğlu, Sizə səmimi-qəlbdən tükənməz enerji, işlərinizdə böyük uğurlar, doğmalarınıza və yaxınlarınıza möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik və firavanlıq diləyirəm.

Президент ЛУКОЙЛа поздравил Ильхама Алиева
Президент нефтяной компании ЛУКОЙЛ Вагит Алекперов направил поздравительное письмо Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
Примите самые теплые и сердечные поздравления по случаю Вашего Дня рождения.
Ваша деятельность на высшем государственном посту всецело посвящена Азербайджану и его гражданам. Полная самоотдача, высокая требовательность к себе и подчиненным, предвидение перспектив развития страны - все это вызывает признание и уважение коллег в стране и за рубежом.
Мы высоко ценим Ваш личный вклад в развитие и расширение деловых контактов, укрепление дружественных взаимоотношений между нашими народами, развитие торгово-экономических связей между Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией.
Пользуясь случаем, хотел бы искренне поблагодарить Вас за личное участие и внимание к нашей деятельности в Азербайджане. Хотел бы заверить, что мы будем и впредь четко выполнять взятые перед Азербайджанской Республикой обязательства.
Позвольте от всей души пожелать Вам, уважаемый Ильхам Гейдарович, Вашим родным и близким неиссякаемой энергии, больших успехов в работе, крепкого здоровья, счастья и благополучия", - говорится в поздравлении.скачать dle 11.3