Dağlıq Qarabağın azərbaycanlı icması: “Prezident İlham Əliyevə Milli Qəhrəman adı verilsin”
Dağlıq Qarabağ bölgəsinin azərbaycanlı icmasının idarə heyəti Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı adının verilməsi təklifi ilə çıxış edib.
İdarə heyətinin üzvləri bununla bağlı məktub ünvanlayıblar.
Məktubda deyilir: “Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev ölkəmizə rəhbərlik etdiyi illər ərzində xalqımızın rifahı naminə və vətənimizin tərəqqisi üçün yorulmadan çalışıb. Onun rəhbərliyi altında ölkəmiz nəinki regionda, eləcə də qlobal səviyyədə böyük nüfuza malik dövlətlər sırasına daxil olub.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsi ilə nəticələnmiş şanlı qələbəmizin əldə edilməsindəki roluna və vətənimizin tərəqqisi naminə misilsiz xidmətlərinə görə möhtərəm Prezident cənab İlham Əliyevə Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı adının verilməsini arzu edirik.
Xalq-Prezident-Ordu birliyindən irəli gələn dövlətimizin gücünə 44 günlük Vətən müharibəsi dövründə bütün dünya şahid oldu.
Bu dönəm ərzində Prezident cənab İlham Əliyev qalib ordunun müzəffər Ali Baş Komandanı kimi döyüş meydanında uğurlu hərbi əməliyyata rəhbərlik etdi, mahir diplomat kimi Azərbaycan xalqının haqlı mövqeyini beynəlxalq təzyiqlərə rəğmən uğurla müdafiə etdi və informasiya müharibəsində yorulmadan mübarizə aparıb düşmənlərimizin qarayaxma kampaniyalarını qətiyyətlə ifşa etdi.
Azərbaycan tarixinə adı qızıl hərflərlə yazılmış müzəffər Ali Baş Komandan xalqın qəlbində artıq Azərbaycanın Milli Qəhrəmanına çevrilib. Bu adın cənab Prezidentə rəsmi şəkildə təqdim edilməsini ürəkdən arzu edirik”.скачать dle 11.3

Азербайджанская община Нагорного Карабаха: Ильхаму Алиеву нужно присвоить звание "Национальный герой"
24.12.2020 14:08 2 943
Азербайджанская община Нагорного Карабаха: Ильхаму Алиеву нужно присвоить звание
Правление азербайджанской общины Нагорно-Карабахского региона предложило присвоить Президенту Ильхаму Алиеву звание "Национальный герой Азербайджана".
Члены правления распространили в связи с этим письмо.
"За годы своего президентства Ильхам Алиев неустанно трудился на благо народа и для процветания нашей Родины. Под его руководством страна стала одной из самых влиятельных держав не только в регионе, но и в глобальном масштабе.
Мы желаем, чтобы Президенту Ильхаму Алиеву было присвоено звание Национального героя Азербайджана за его роль в достижении нашей славной Победы, которая привела к восстановлению территориальной целостности Азербайджана, и за его беспрецедентные заслуги в деле прогресса страны.
Во время 44-дневной Отечественной войны весь мир стал свидетелем силы нашего государства, источником которой стало единство народ - Президент - армия.
Президент Ильхам Алиев как Верховный главнокомандующий победоносной армией возглавил успешную военную операцию на поле боя. Опытный и искусный дипломат, он, несмотря на международное давление, с честью защищал справедливую позицию азербайджанского народа и, неустанно ведя борьбу на поле информационной войны, решительно разоблачал кампанию лжи и очернительства, развернутую нашими врагами.
Верховный главнокомандующий - победитель, имя которого золотыми буквами вписано в историю нашей страны, в сердце народа уже стал Национальным героем Азербайджана.
Мы искренне желаем, чтобы это звание было официально присвоено Президенту", - говорится в письме.скачать dle 11.3