Binali Yıldırım: “Türkiyə bu haqsız oyunu pozmaq üçün bütün imkanlarından istifadə etməyə qərarlıdır” - FOTO
02.11.2020 19:52 1 914
Mərhum Heydər Əliyevin dediyi kimi biz bir millət, iki dövlətik. Prezidentimiz Rəcəb Tayyib Ərdoğanın dediyi kimi Qarabağ bir gün mütləq əsl sahibinə geri dönəcəkdir.
Bu sözləri ölkəmizdə səfərdə olan Türkiyə Cümhuriyyətinin sabiq Baş naziri, Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sabiq sədri Binali Yıldırım “Twitter” hesabında yazıb.
“Həmd olsun, bölgədən hər ötən gün yeni müjdələr gəlməyə başladı. Türkiyə bu haqsız, hüquqsuz oyunu pozmaq üçün əlindəki bütün imkanları istifadə etməyə qərarlıdır. Ümidimiz Qarabağ probleminin sona çatmasıdır”, - deyə B.Yıldırım bildirib.

Бинали Йылдырым: Турция намерена использовать все возможности для прекращения этой несправедливости - ФОТО
02.11.2020 19:52 1 797
Общенациональный лидер азербайджанского народа Гейдар Алиев говорил, что мы - одна нация, два государства.
Об этом в своем аккаунте в Twitter написал бывший премьер-министр Турции Бинали Йылдырым.
“Как сказал президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, Карабах обязательно вернется к своему настоящему хозяину. Слава Всевышнему, каждый день приходят радостные вести с фронта. Турция нацелена использовать все возможности для прекращения этой несправедливой игры. Мы надеемся, что карабахская проблема найдет свое решение”, - говорится в публикации.