Vladimir Putin: “Döyüşlər Ermənistan ərazisində getmir”
Rusiya prezidenti Vladimir Putin “Rossiya-1” telekanalına verdiyi müsahibədə Ermənistanla Azərbaycan arasında şiddətli döyüşləri şərh edib.
Belə ki, o, Ermənistanın Kollektiv Təhlükəsizlik Müqaviləsi Təşkilatının üzvü olmasına baxmayaraq Rusiyanın bu münaqişəyə hərbi yolla müdaxilə edə bilməyəcəyini vurğulayıb.
“KTMT razılaşması çərçivəsində Ermənistan qarşısında müəyyən öhdəliklərimiz var. Döyüşlər bu günə qədər davam edir. Ancaq bunlar Ermənistan ərazisində aparılmır”, - deyə RF dövlət başçısı vurğulayıb.скачать dle 11.3

Владимир Путин: Боевые действия ведутся не на территории Армении
Президент Российской Федерации Владимир Путин в интервью телеканалу "Россия 1" прокомментировал ожесточенные бои между Арменией и Азербайджаном.
По его словам, несмотря на членство Армении в Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), РФ не может вмешаться в этот конфликт военным путем.
"У нас перед Арменией есть определенные обязательства в рамках ОДКБ. Но боевые действия, к огромному нашему сожалению, продолжаются до сих пор. И они ведутся не на территории Армении", - подчеркнул российский лидер.скачать dle 11.3