Ermənilər sosial şəbəkələrdə azərbaycanlı adı ilə təxribata başladılar - FOTO
BAKU.WS-in əldə etdiyi məlumata görə, ermənilər sosial şəbəkə vasitəsi ilə Azərbaycan dilində mesajlar yazmağa və hərbi sirri əldə etməyə çalışır. Uğur Rzayev adlı şəxs ona ermənidən gələn mesajı saytımıza belə şərh edib:
“Öncə Ranar Cabbarov adlı şəxsdən mesaj gəldi. Azərbaycanlı olduğunu bildirib, cəbhədə vəziyyətin necə olduğunu soruşdu. Daha sonra “Ermənistana hücum olacaqmı?” sualını verdi. Onun erməni olduğunu başa düşüb, söyüb bloka atdım. Yenidən ona mesaj yazmaq istəyirdim deyə, blokdan çıxartdım. Çıxartdıqda isə həmin şəxsin adı Berik Koçaryan yazılmışdı. Xahiş edirəm, bir azərbaycanlı kimi, bütün Azərbaycan xalqı bir olaq, oyaq olaq, düşəmənə hərbi sirr verməyək”.
Sosial şəbəkələrdə aktiv olan vətəndaşlarımıza diqqətli olmalarını, cəbhə və hərbi məsələlərlə bağlı heç bir şərh və mesaj yazmamalarını tövsiyə edirik.

Армяне приступили к провокации в соцсетях под азербайджанскими именами - ФОТО
Как передает Baku.ws, армяне пытаются писать сообщения на азербайджанском языке и получать военные тайны через социальные сети. Пользователь соцсети Угур Рзаев отметил, что он получил одно из таких сообщений:
"Сначала я получил сообщение от пользователия, зарегистрированного под именем Ранара Джаббарова. Он написал, что является азербайджанцем и спросил, как обстоят дела на линии фронта. Затем он задал вопрос "ожидается ли нападение на Армению?". Поняв, что он армянин, я выругался и заблокировал его. Затем я хотел отправить ему еще одно сообщение и разблокировал, после чего увидел, что вместо предыдущего имени написано "Берик Кочарян". Прошу азербайджанский народ, будем едины и бдительны, не будем выдавать врагу наши военные тайны", - отметил У.Рзаев.
Призываем всех наших граждан, являющихся активными пользователями соцсетей, быть осторожными и не писать никаких комментариев и сообщений в связи с военными вопросами.