İlham Əliyev Dövlət Agentliyinə 16,4 milyon manat ayırdı - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Ağdaş rayonunun Qobuüstü–Yuxarı Nemətabad–Hacılar–Aşağı Nemətabad–Yenikənd–Qəribli avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, altı min nəfər əhalinin yaşadığı yeddi yaşayış məntəqəsini birləşdirən Qobuüstü–Yuxarı Nemətabad–Hacılar–Aşağı Nemətabad–Yenikənd–Qəribli avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”ndə avtomobil yollarının tikintisi və yenidən qurulması üçün göstərilmiş vəsaitin 16,4 milyon manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев выделил средства на строительство дороги в Агдашском районе
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 10 сентября подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Гобуюстю - Юхары Нематабад - Гаджилар - Ашагы Нематабад - Еникенд - Гарибли в Агдашском районе.
Согласно распоряжению, с целью строительства дороги Гобуюстю - Юхары Нематабад - Гаджилар - Ашагы Нематабад - Еникенд - Гарибли, которая соединит семь населенных пунктов с населением 6 тыс. человек, из распределения государственных капиталовложений (инвестиционных расходов), предусмотренных в госбюджете на 2020 год на строительство и реконструкцию автодорог, Государственному агентству автомобильных дорог АР выделяется 16,4 млн манатов.