İlham Əliyev yol tikintisi ilə bağlı sərəncam imzaladı
Prezident İlham Əliyev Şamaxı rayonunun Bakı–Şamaxı–Yevlax (122 km)–Şəhriyar–Kələxana avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, üç min nəfər əhalinin yaşadığı iki yaşayış məntəqəsini birləşdirən Bakı–Şamaxı–Yevlax (122 km)–Şəhriyar–Kələxana avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”ndə avtomobil yollarının tikintisi və yenidən qurulması üçün göstərilmiş vəsaitin 3,5 milyon manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев выделил средства на строительство дороги в Шамахинском районе
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 11 сентября подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Баку - Шамахы - Евлах (122-й км) - Шахрияр - Кяляхана в Шамахинском районе.
Согласно распоряжению, с целью строительства дороги Баку - Шамахы - Евлах (122-й км) - Шахрияр - Кяляхана, которая соединит два населенных пункта с населением 3 тыс. человек, из распределения государственных капиталовложений (инвестиционных расходов), предусмотренных в госбюджете на 2020 год на строительство и реконструкцию автодорог, Государственному агентству автомобильных дорог АР выделяется 3,5 млн манатов.