İlham Əliyevdən Ağstafa ilə bağlı SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Ağstafa rayonunda əkin sahələrinin su təminatının yaxşılaşdırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Ağstafa rayonunun Muğanlı kəndində əkin sahələrinin su təminatının yaxşılaşdırılması məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.8.21-ci yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 2,5 milyon manatı Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyətinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев выделил средства на улучшение системы орошения посевных площадей в Агстафинском районе
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 17 июня подписал распоряжение о дополнительных мерах по улучшению системы орошения посевных площадей в Агстафинском районе.
Согласно распоряжению, с целью улучшения системы орошения посевных площадей в селе Муганлы Агстафинского района из суммы, указанной в подпункте 1.8.21 "Распределение средств госбюджета на 2020 год, предусмотренных для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов)", ОАО "Мелиорация и водное хозяйство Азербайджана" выделяется 2 500 000 манатов.