Mehriban Əliyeva bir illik əməkhaqqını Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna ianə edib - FOTO
Mehriban Əliyeva Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti kimi bir illik əməkhaqqı məbləğini Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna ianə edib.
Birinci vitse-prezidentin bununla bağlı müraciətində deyilir:
Ölkəmizdə koronavirus infeksiyasına qarşı preventiv addımlar atılması və mübarizə tədbirlərinin gücləndirilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 19 mart 2020-ci il tarixli fərmanı ilə yaradılmış Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna könüllü olaraq ödəmələr həyata keçirən bütün təşkilatlara, şirkətlərə, fiziki və hüquqi şəxslərə dərin minnətdarlığımı bildirirəm.
Bu, şübhəsiz ki, Azərbaycan xalqına xas olan xeyriyyəçilik ənənələrinin davamıdır, eyni zamanda, xalqımızın birliyinin, həmrəyliyinin göstəricisidir. Sizin ölkəmizin üzləşdiyi bu problemə biganə yanaşmamağınız və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin çağırışına qoşulmağınız çox yüksək qiymətə layiq addımdır və müasir Azərbaycan cəmiyyətində mərhəmət və şəfqət kimi hisslərin mövcudluğundan xəbər verir.
Azərbaycan vətəndaşının sağlamlığının qorunması naminə mən də bu təşəbbüsə qoşuluram və Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti kimi bir illik əməkhaqqı məbləğini Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna ianə edirəm.
Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna könüllü olaraq ödəmələr həyata keçirən hər kəsə bir daha təşəkkür edirəm və bütün həmvətənlərimizi həmrəylik, vətəndaş məsuliyyəti nümayiş etdirməyə, Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın tövsiyə və tələblərinə ciddi riayət etməyə çağırıram.

Мехрибан Алиева перечислила годовую заработную плату в Фонд поддержки борьбы с коронавирусом - ФОТО
Мехрибан Алиева пожертвовала Фонду поддержки борьбы с коронавирусом годовую заработную плату Первого вице-президента Азербайджанской Республики.
Об этом говорится в обращении Мехрибан Алиевой, опубликованном на странице Первого вице-президента в Instagram.
Выражаю глубокую признательность всем организациям, компаниям, физическим и юридическим лицам, которые добровольно осуществили выплаты в Фонд поддержки борьбы с коронавирусом, созданный указом Президента Азербайджана Ильхама Алиева от 19 марта 2020 года для осуществления превентивных шагов и усиления мер борьбы с коронавирусом в нашей стране.
Безусловно, это продолжение традиций благотворительности, присущих азербайджанскому народу, и в то же время показатель единства и солидарности нашего народа. То, что вы неравнодушно отнеслись к проблеме, с которой столкнулась наша страна, и присоединились к призыву Президента Ильхама Алиева, является шагом, заслуживающим очень высокой оценки. Это говорит о наличии чувства милосердия и сострадания в современном азербайджанском обществе.
Во имя защиты здоровья гражданина Азербайджана я также присоединяюсь к этой инициативе и как Первый вице-президент Азербайджана жертвую годовую заработную плату в Фонд поддержки борьбы с коронавирусом.
Еще раз выражаю благодарность каждому, кто добровольно сделал выплаты в Фонд поддержки борьбы с коронавирусом, и призываю всех соотечественников продемонстрировать солидарность, гражданскую ответственность, серьезно соблюдать рекомендации и требования Оперативного штаба при Кабинете министров.