24.12.2019 14:11 3 778
Belə ki, Bayramov Sərxan Niyazi oğlu qohumu Həmzəyev Cəlal Ələmdar oğlu ilə birlikdə paytaxtın Nərimanov rayonu K.Rəhimov 17 ünvanında yerləşən “Baku Voice Rooms” restoranında, daha sonra isə Nəsimi rayonu, Tbilisi prospekti 10/32 ünvanında yerləşən “Baku City” restoranında müxtəlif spirtli içkilər və qida məhsulları qəbul etdikdən sonra özlərini pis hiss ediblər.
Zəhərlənmə diaqnozu ilə Bayramov Sərxan 1 saylı Kliniki Tibbi Mərkəzə, Cəlal Həmzəyev isə 3 saylı şəhər klinikasına gətirilib. Nəticədə S.Bayramov müalicə olunduğu 1 saylı Kliniki Tibbi Mərkəzdə ölüb, C.Həmzəyev isə ağır vəziyyətdə həkimlərin nəzarəti aldında saxlanılır.
Faktla bağlı S.Bayramovun meyitinə, habelə “Baku Voice Rooms” və “Baku City” restoranlarına Azəbaycan Respubikası Qida Təhlükəsizliyi Agentliyini mütəxəssislərinin iştirakı ilə baxış keçirilib, orada olan spirtli içki və qida məhsullarından nümunələr götürülərək yoxlanılması üçün AQTA-nın mütəxəssislərinə təqdim olunub.
Faktla bağlı Nərimanov rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 314.2-ci (Səhlənkarlıq, ehtiyatsızlıqdan zərərçəkmiş şəxsin ölümünə və ya digər ağır nəticələrə səbəb olduqda) maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb, araşdırma aparılır.скачать dle 11.3

24.12.2019 14:11 3 883
Байрамов Сархан Ниязи оглу вместе со своим родственником Гамзаевым Джалалом Алемдар оглу сначала посетили ресторан Baku Voice Rooms, расположенный на улице К.Рагимова Наримановского района, а затем отправились на Тбилисский проспект (Насиминский район) в ресторан Baku City. Там они поужинали и выпили спиртные напитки, после чего почувствовали себя плохо.
С симптомами отравления С.Байрамова доставили в Клинический медицинский центр №1, а Д.Гамзаева - в Городскую клиническую больницу №3. Несмотря на усилия врачей, С.Байрамов скончался, состояние Д.Гамзаева остается тяжелым.
Сотрудники полиции осмотрели тело С.Байрамова. Кроме того, при участии представителей Агентства продовольственной безопасности Азербайджана был проведен осмотр в ресторанах Baku Voice Rooms и Baku City, взяты образцы напитков и еды, которые переданы для проверки специалистам агентства.
По факту в Наримановской районной прокуратуре по статье 314.2 (Халатность, повлекшая по неосторожности смерть потерпевшего или иные тяжкие последствия) УК АР возбуждено уголовное дело.