Moldova Azərbaycandakı səfirini geri çağırıb
Moldova Azərbaycan da daxil olmaqla, bir neçə ölkədən səfirini geri çağırıb. Hökumət üzvlərinin bununla bağlı qərar layihəsi Xarici İşlər Nazirliyinin Baş katibi Yevgeni Revenko tərəfindən təsdiqlənib.
Bu barədə “Tv8.md” xəbər yayıb.
Beləliklə, Moldova Respublikasının Azərbaycandakı səfiri Qeorqe Leuka, Portuqaliyadakı səfiri Dumitru Sokolan və Estoniyadakı səfiri İnqa İonese Kişinyova qayıdacaq.
Qeyd edək ki, Qeorqe Leuka və Dumitru Sokolan dövlət katibi kimi fəaliyyət göstərmək üçün Kişinyova qayıdır. Onların namizədləri hökumət iclasında təsdiqlənib.скачать dle 11.3

Молдова отозвала посла из Азербайджана
4 декабря члены правительства Республики Молдова одобрили проекты резолюций, представленные генеральным секретарем Министерства иностранных дел Евгением Ревенко, которые предусматривают отзыв нескольких послов.
Как передает TV8, в Кишинев вернутся посол Молдовы в Азербайджане Георге Леука, посол в Португалии Думитру Соколан и посол в Эстонии Инга Ионезе.
Г.Леука и Д.Соколан возвращаются в Кишинев для выполнения функций государственных секретарей. Их кандидатуры были поддержаны на вчерашнем заседании правительства.скачать dle 11.3