Prezidentdən əlil və şəhid ailələri ilə bağlı - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev əlil və şəhid ailələrinin mənzil təminatı ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, əlil və şəhid ailələrinin mənzillə təminatının davam etdirilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 15 yanvar tarixli 890 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsində digər layihələr üzrə dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.47.2-ci yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 500 000 (beş yüz min) manatı Naxçıvan Muxtar Respublikasının Nazirlər Kabinetinə ayrılıb.

Президент подписал распоряжение о мерах по обеспечению семей инвалидов и шехидов квартирами
22 ноября Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по обеспечению семей инвалидов и шехидов квартирами.
Согласно распоряжению, с целью продолжения мер по обеспечению семей инвалидов и шехидов квартирами Кабинету министров Нахчыванской Автономной Республики выделено 500 тысяч манатов.
Данная сумма указана в подпункте 1.47.2 "Распределения средств, предусмотренных в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2019 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов) по другим проектам", утвержденном распоряжением Президента №890 от 15 января 2019 года.