İlham Əliyev Qəbələdə - YENİLƏNİB + FOTO
Oktyabrın 28-də Qəbələ rayonunun Böyük Əmili-Bılıx-Əmirvan avtomobil yolunun yenidənqurmadan sonra açılışı olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev avtomobil yolunun açılışında iştirak edib.
Oktyabrın 28-də “Azərxalça” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin Qəbələ filialının açılış mərasimi olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev açılış mərasimində iştirak edib.
Filialda yaradılan şəraitlə tanışlıqdan sonra Prezident İlham Əliyev müəssisənin kollektivi ilə görüşüb.
Oktyabrın 28-də Qəbələ şəhərinin içməli su təchizatı və kanalizasiya sistemləri istifadəyə verilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tədbirdə iştirak edib.
Oktyabrın 28-də Qəbələ rayonunda 110/35/10 kilovoltluq “Qəbələ” elektrik yarımstansiyası yenidənqurmadan sonra istismara verilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yarımstansiyada yenidənqurmadan sonra yaradılan şəraitlə tanış olub.
Dövlətimizin başçısı “Qəbələ” elektrik yarımstansiyasını və eyni zamanda, 110/35/10 kilovoltluq “Ağdaş” elektrik yarımstansiyasını işə salıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 28-də Qəbələ rayonunun Vəndam qəsəbəsində dekorativ gülçülük istixanası ilə tanış olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısına istixanada görülən işlərlə bağlı məlumat verilib.
Bildirilib ki, “AzRose” MMC xüsusi qızılgül növlərinin yetişdirilməsi üçün Qəbələ rayonunun Vəndam kəndində istixanaların quraşdırılması işlərinə 2017-ci ildən başlayıb. Qəbələ istixana kompleksinin yaradılmasında 90 illik holland təcrübəsinə malik “Bosman van Zaal” şirkətinin texnoloji yeniliklərindən istifadə olunub. Burada “Red Naomi”, “Avalanj”, “Talea”, “Aqua”, “Sweet Avalanj”, “Jumilia”, “Wow” və “London eye” kimi xüsusi qızılgül növləri yetişdirilir, yerli və xarici bazarlara satışa çıxarılması hədəflənir. Bu məhsullar bazara “Made in Azerbaijan” brendi ilə çıxarılacaq. Bundan məqsəd həm ölkəmizin adını beynəlxalq arenada uğurla təmsil etmək, həm də bu brend adı altında çeşidin çoxalmasına töhfə verməkdir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 28-də Qəbələ rayonuna səfərə gəlib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı ümummilli lider Heydər Əliyevin Qəbələ şəhərinin mərkəzində ucaldılmış abidəsini ziyarət edərək önünə gül dəstəsi qoyub.
Prezident İlham Əliyevə son illər rayonda görülən işlər, həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verilib.
Bildirilib ki, rayonun sosial-iqtisadi göstəriciləri xeyli yaxşılaşıb, çoxlu sosial infrastruktur obyektləri tikilib, istehsal müəssisələri yaradılıb.
Məlumat verildi ki, abidənin yerləşdiyi Heydər Əliyev Parkında əhalinin istirahəti üçün hər cür şərait yaradılıb.

28.10.2019 13:14 3 545
После ознакомления с условиями, созданными в филиале, глава государства встретился с коллективом предприятия.
28 октября в городе Габала сданы эксплуатацию системы водоснабжения и канализации.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял участие в мероприятии.
28 октября в Габалинском районе после реконструкции сдана в эксплуатацию электрическая подстанция "Габала" мощностью 110/35/10 кВ.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Президент Азербайджана Ильхам Алиев ознакомился с условиями, созданными на подстанции после реконструкции.
Глава государства запустил электрическую подстанцию "Габала", а также электрическую подстанцию "Агдаш" мощностью 110/35/10 кВ.
28 октября Президент Азербайджана Ильхам Алиев ознакомился с оранжереей для декоративных цветов в поселке Вандам Габалинского района.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, главу государства проинформировали о работах, проделанных в оранжерее.
Было отмечено, что ООО AzRose начало в 2017 году строительство в селе Вандам оранжерей для выращивания особых сортов роз. В создании комплекса оранжерей были использованы технологические новшества нидерландской компании Bosman van Zaal, имеющей 90-летний опыт.
Здесь выращиваются розы Red Naomi, Avalanj, Talea, Aqua, Sweet Avalanj, Jumilia, Wow и London eye, их планируется выпускать в продажу на местных и зарубежных рынках.
Продукция будет реализовываться под брендом Made in Azerbaijan. Цель - не только успешно представлять название нашей страны на международной арене, но и способствовать увеличению ассортимента отечественной продукции под этим брендом.
28 октября Президент Азербайджана Ильхам Алиев прибыл с визитом в Габалинский район.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства посетил памятник Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву в центре Габалы и возложил цветы.
Президента проинформировали о проделанных за последние годы в Габалинском районе работах и реализованных проектах.
Было отмечено, что социально-экономические показатели района значительно улучшились, было построено множество объектов социальной инфраструктуры, созданы производственные предприятия.
Главу государства проинформировали, что в парке Гейдара Алиева, где возведен монумент, созданы все условия для отдыха граждан.