Azərbaycan – Fransa görüşündə prinsipial məqam: Qədir Hüseynov erməniyə qarşı
Gürcüstanın Batumi şəhərində keçirilən şahmat üzrə milli komandalararası Avropa çempionatında bu gün II turun görüşləri keçiriləcək.
İlk turda Serbiya millisini məğlub etmiş kişi yığmamız bu dəfə Avropa reytinqində XIII sırada olan Fransa ilə qarşılaşacaq.
Bu görüşdə prinsipial məqam da olacaq. Belə ki, dördüncü lövhədə Qədir Hüseynov qara fiqurlarla Fransa millisinin erməni əsilli şahmatçısı Tiqran Qaramyanla oynayacaq.
Ötən tur Latviyanı darmadağın etmiş qadın millimiz isə reytinqdə XII olan İspaniya ilə görüşəcək. Hər iki görüş saat 15:00-da başlayacaq.
Qeyd edək ki, kişi millimiz ilk turdan sonra turnir cədvəlində İspaniya və Sloveniyanın ardından III sırada qərarlaşıb. Qadın yığmamız isə Rumıniya və Türkiyə ilə bərabər turnir cədvəlinə başçılıq edir.

Гадир Гусейнов сыграет против Тиграна Гарамяна » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, в первом туре мужская сборная Азербайджана одолела сербов.
Сегодня наши шахматисты, занимающие 13-ю строчку европейского рейтинга, встретятся с французскими соперниками.
Эта встреча станет принципиальной, так как на четвертой доске Гадир Гусейнов сыграет против армянина Тиграна Гарамяна, выступающего за Францию.
Минувшим днем наша женская сборная разгромила Латвию и заняла 12-ю строчку рейтинга. Сегодня азербайджанские шахматистки будут сражаться с испанскими соперницами.
Обе встречи стартуют в 15:00.
Отметим, что по результатам первого тура Командного чемпионата Европы по шахматам мужская сборная Азербайджана занимает 3-е место в турнирной таблице после Испании и Словении, а женская сборная лидирует вместе с Румынией и Турцией.скачать dle 11.3