Rəsmilər COP29-da iştirak etmək üçün Azərbaycana gəlirlər - FOTO (YENİLƏNİR) » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Rəsmilər COP29-da iştirak etmək üçün Azərbaycana gəlirlər - FOTO (YENİLƏNİR)
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının administratoru Axim Ştayner noyabrın 11-də BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasında (COP29) iştirak etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasına səfərə gəlib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda qonağı Xarici İşlər Nazirliyinin İdarə rəisi Məmməd Əhmədzadə və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Barbados Respublikasının Baş naziri Mia Amor Mottley noyabrın 11-də BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasında (COP29) iştirak etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasına səfərə gəlib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda qonağı Azərbaycanın mədəniyyət naziri Adil Kərimli və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Keniyanın Baş naziri Musalia Mudavadi noyabrın 11-də BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasında (COP29) iştirak etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasına səfərə gəlib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda qonağı Azərbaycanın səhiyyə naziri Teymur Musayev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Kuk Adalarının Baş naziri Mark Braun noyabrın 11-də BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasında (COP29) iştirak etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasına səfərə gəlib.
Kuala Lumpur şəhərinin qubernatoru Maimuna Mohd Şarif noyabrın 11-də BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasında (COP29) iştirak etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasına səfərə gəlib.
Bundan başqa, Millətlər Birliyi təşkilatının (Commonwealth) baş katibi Patrisia Skotlend BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasında (COP29) iştirak etmək üçün noyabrın 11-də ölkəmizə səfərə gəlib.

Администратор Программы развития ООН Ахим Штайнер 11 ноября прибыл с визитом в Азербайджанскую Республику (АР) для участия в 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в Международном аэропорту Гейдар Алиев гостя встречали глава управления Министерства иностранных дел Мамед Ахмедзаде и другие официальные лица.
Председатель Комиссии Африканского Союза Муса Факи Махамат 11 ноября также прибыл с визитом в АР для участия в COP29.
В Международном аэропорту Гейдар Алиев гостя встречали руководитель Аппарата Министерства науки и образования Азербайджана Метин Керимли, посол нашей страны в Эфиопии Рашад Новруз и другие официальные лица.
Премьер-министр Республики Барбадос Миа Амор Моттли 11 ноября прибыла с визитом в Азербайджанскую Республику для участия в 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в Международном аэропорту Гейдар Алиев гостью встречали министр культуры Азербайджана Адиль Керимли и другие официальные лица.
Премьер-министр Кении Мусалия Мудавади 11 ноября прибыл с визитом в Азербайджанскую Республику для участия в 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в Международном аэропорту Гейдар Алиев гостя встречали министр здравоохранения Азербайджана Теймур Мусаев и другие официальные лица.
11 ноября премьер-министр Островов Кука Марк Браун прибыл с визитом в Азербайджанскую Республику для участия в 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в Международном аэропорту Гейдар Алиев гостя встречали министр культуры Азербайджана Адиль Керимли и другие официальные лица.
Губернатор города Куала-Лумпур Маймуна Мохд Шариф 11 ноября прибыла с визитом в Азербайджанскую Республику (АР) для участия в 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Кроме того, генеральный секретарь Содружества Наций (Commonwealth of Nations) Патрисия Скотланд 11 ноября также прибыла с визитом в АР для участия в COP29.
В Международном аэропорту Гейдар Алиев гостью встречали министр культуры Азербайджана Адиль Керимли и другие официальные лица.