Tünzalə Ağayevadan deputat olması xəbərinə reaksiya - AÇIQLAMA » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Tünzalə Ağayevadan deputat olması xəbərinə reaksiya - AÇIQLAMA
Məni deputatlığa namizəd görən insanlara təşəkkürümü bildirirəm. Sual verin ki, mən heç özüm öz adımı bu məsələdə hallandırıram? (gülür) Hazırda bu barədə fikirləşmirəm. Bütün namizədlərə uğurlar arzu edirəm.
Bu sözləri Xalq artisti Tünzalə Ağayeva Oxu.Az-ın əməkdaşı ilə söhbətində deyib.
Sənətçi fevralın 9-da keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərində özünün və hər hansı incəsənət nümayəndəsinin deputat olmasına bu cür münasibət bildirib.
“Dövlətimiz layiqli olanları qazansın. Qazanan dövlət, vətən, millət olsun. Bu səlahiyyəti daşıyan insanlar işlərinə könül və vicdanla yanaşacaqlarsa, bir o qədər irəliləyişlər olacaq. Vətən, dövlət, millət marağı altında çıxış edən bütün insanların həm yanındayam, həm də alqışlayıram”.
Qeyd edək ki, sosial şəbəkələrdə sözügedən məsələ ilə bağlı Xalq artisti Afaq Bəşirqızının deputat olması ilə bağlı kampaniyalar belə başladılıb.скачать dle 11.3

Тунзаля Агаева отреагировала на сообщения о выдвижении кандидатом в депутаты » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Тунзаля Агаева отреагировала на сообщения о выдвижении кандидатом в депутаты
Я благодарна людям, которые видят меня кандидатом в депутаты.
Как передаёт Median.Az, об этом oxu.az сказала Народная артистка Азербайджана Тунзаля Агаева, комментируя вопрос выдвижения своей кандидатуры на внеочередных парламентских выборах, которые пройдут 9 февраля.
"Спросите: а я сама говорю об этом? (смеется) Сейчас я об этом не думаю. Желаю успеха всем кандидатам", - сказала Народная артистка.
Певица поделилась своим мнением по поводу депутатства любого представителя сферы искусства:
"Пусть депутатами будут только самые достойные. Если люди с такими полномочиями будут со всей ответственностью подходить к своей работе, то произойдут положительные изменения. Я не только поддерживаю, но и одобряю всех тех, кто отстаивает интересы родины, государства, народа".
Отметим, что ранее в социальных сетях проводится кампания по выдвижению кандидатуры Народной артистки Афаг Баширгызы в депутаты.скачать dle 11.3