Azərbaycan Ordusunun dörd hərbçisi faciəli şəkildə həlak oldu, araşdırma başladıldı (YENİLƏNİB)
Laçın rayonu ərazisində Azərbaycan Ordusunun dörd hərbi qulluqçusunun - Asif Qəhrəman oğlu Emnalıyev, Tural Maşallah oğlu Səmədov, Emin Oqtay oğlu Şahmarlı və Fərid Famil oğlu Cəbrayılovun meyitlərinin aşkar edilməsi barədə Qubadlı Hərbi Prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bu barədə respublika hərbi prokurorunun böyük köməkçisi, Hərbi Prokurorluğun Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Firad Əliyev məlumat verib.
"Daxil olmuş məlumat əsasında Qubadlı Hərbi Prokurorluğunun və Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun Kriminalistika və İnformasiya Texnologiyaları idarəsinin əməkdaşları tərəfindən hadisə yerinə və meyitlərə baxış keçirilib, iş üçün əhəmiyyət kəsb edən predmetlər maddi sübut kimi götürülüb, müvafiq ekspertizalar təyin edilərək, icraya yönəldilib, eləcə də izahatlar alınıb və digər hərəkətlər icra edilib.
Hazırda Qubadlı Hərbi Prokurorluğunda araşdırma davam etdirilir və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq bütün tədbirlərin görülməsi təmin olunacaq", - məlumatda deyilir.
İyulun 30-u xidmətdənkənar saatlarda Laçın rayonu ərazisində kükürd qazlı termal sularda çimərkən, ilkin ehtimala görə, zəhərlənən Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçuları - kapitan Asif Qəhrəman oğlu Emnalıyev, gizir Fərid Famil oğlu Cəbrayılov, müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçuları - çavuş Tural Maşallah oğlu Səmədov və çavuş Emin Oqtay oğlu Şahmarlının meyitləri aşkar olunub.
Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi vəfat edən hərbi qulluqçularımızın ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verib, səbir diləyib.скачать dle 11.3

Трагически погибли четверо военнослужащих азербайджанской армии, начато расследование (ОБНОВЛЕНО) » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Трагически погибли четверо военнослужащих азербайджанской армии, начато расследование (ОБНОВЛЕНО)
В Губадлинскую военную прокуратуру поступила информация об обнаружении на территории Лачынского района тел четырех военнослужащих азербайджанской армии - Асифа Гахраман оглу Эмналыева, Турала Машаллах оглу Самедова, Эмина Огтай оглу Шахмарлы и Фарида Фамиль оглу Джебраилова.
Об этом сообщил старший помощник военного прокурора республики, руководитель пресс-службы надзорного ведомства Фирад Алиев.
"На основании поступившей информации сотрудники Губадлинской военной прокуратуры и управления криминалистики и информационных технологий Военной прокуратуры Азербайджанской Республики провели осмотр места происшествия и тел, изъяты в качестве вещественных доказательств предметы, имеющие значение для дела, назначены соответствующие экспертизы.
В настоящее время в Губадлинской военной прокуратуре продолжается расследование, будут приняты все меры в соответствии с требованиями законодательства", - сказал он.
На территории Лачынского района были найдены тела капитана Асифа Эмналыева, прапорщика Фарида Джебраилова, военнослужащего сверхсрочной действительной военной службы сержанта Турала Самедова и сержанта Эмина Шахмарлы, которые, по предварительной версии, отравились во время купания 30 июля во внеслужебные часы в термальных водах с содержанием сероводорода.
Руководство Минобороны выражает глубокие соболезнования семьям и близким погибших военнослужащих.скачать dle 11.3