Azərbaycan Ordusunun zabiti özünü güllələyərək öldürdü - FOTO
Müdafiə Nazirliyinin “N” saylı hərbi hissəsinin zabiti Şəhriyar Nizami oğlu Musayev odlu silahdan istifadə etməklə özünü öldürüb.
Median.Az-ın sorğusuna cavab verən Azərbaycan Respublikası Hərbi prokurorunun böyük köməkçisi, Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun Mətbuat Xidmətinin rəhbəri, Baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyev bildirib ki, bu barədə Füzuli Hərbi Prokurorluğuna məlumat daxil olub.
“Daxil olmuş məlumat əsasında Füzuli Hərbi Prokurorluğunun və Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun Kriminalistika və İnformasiya Texnologiyaları idarəsinin əməkdaşları tərəfindən hadisə yerinə və meyitə baxış keçirilmiş, iş üçün əhəmiyyət kəsb edən predmetlər maddi sübut kimi götürülmüş, eləcə də izahatlar alınmış və digər hərəkətlər icra edilmişdir.
Fakt üzrə Füzuli Hərbi Prokurorluğunda Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işi başlanılaraq şahidlər dindirilmiş, müvafiq ekspertizalar təyin edilərək icraya yönəldilmiş və təxirəsalınmaz zəruri istintaq hərəkətləri həyata keçirilmişdir.
Hazırda istintaq davam etdirilir və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq bütün tədbirlərin görülməsi təmin olunacaqdır” , - deyə o bildirib.скачать dle 11.3

Застрелился офицер азербайджанской армии - ФОТО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Офицер одной из воинских частей Министерства обороны Азербайджана Шахрияр Мусаев покончил с собой выстрелом из огнестрельного оружия.
Об этом в ответ на запрос заявил старший помощник военного прокурора Азербайджанской Республики, руководитель пресс-службы Военной прокуратуры старший советник юстиции Фирад Алиев.
"На основании информации, поступившей в Физулинскую военную прокуратуру, сотрудники данного органа и Управления криминалистики и информационных технологий Военной прокуратуры провели осмотр тела и места происшествия, изъяли в качестве материальных доказательств предметы, представляющие значимость для дела. Были взяты показания и осуществлены другие действия.
В Физулинской военной прокуратуре возбуждено уголовное дело по соответствующей статье УК АР, опрошены свидетели, назначены необходимые экспертизы и реализованы другие необходимые следственные мероприятия.
В настоящее время продолжается расследование, будет обеспечено проведение всех мероприятий в соответствии с законодательством", - говорится в информации.