Deputat oğlunun pulunu ələ keçirən məhkəmə qarşısında
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində Bakı şəhər sakini Elnur İbrahimovun CM-nin 178.3.2-ci (dələduzluq, külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) maddəsi ilə təqsirləndirilməsinə dair cinayət işi üzrə hazırlıq iclası keçirilib.
Təqsirləndirilən şəxs vətəndaş Elvin Vəliyev, Zaur Səfərov, Fərman Məmmədov, Həbib Axundov və digərlərinin etibarından sui-istifadə edərək, onlara birgə biznes qurmağı təklif edib.
Bu bəhanə ilə zərərçəkmişləri aldadaraq, onların ümumilikdə 1.000.000 manatdan artıq pulunu dələduzluq yolu ilə ələ keçirib. İstintaqın gedişatında məlum olub ki, iş üzrə zərərçəkmiş şəxslərdən biri Həbib Axundov millət vəkili Elmira Axundovanın oğludur.
Məhkəmə prosesində zərərçəkmişlərdən birinin müdafiəçisi cinayət işinin ibtidai istintaqa qaytarılması ilə bağlı vəsatət verib. O, qeyd edib ki, istintaq qeyri-obyektiv aparılıb.
Məhkəmə vəsatəti baxılmamış saxlayıb.