DTX-nin həbs etdiyi icra başçısının 10 milyonluq əmlakı üzərindən həbs götürüldü » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
DTX-nin həbs etdiyi icra başçısının 10 milyonluq əmlakı üzərindən həbs götürüldü
11 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilən Şəmkirin sabiq icra başçısı Alimpaşa Məmmədovun iki əmlakı üzərindən həbs qərarı götürülüb.
"Qafqazinfo"nun əldə etdiyi məlumata görə, bu barədə Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsi hökm çıxarıb.
Bunlar bazar dəyəri 8 milyon 270 min manat qiymətləndirilən "Azfarel" MMC balıqyetişdirmə və emalı müəssisəsi və 1 milyon 335 min manatlıq "Abad Şəmkir" MMC-yə məxsus daşınan və daşınmaz əmlaklardır.
A.Məmmədovun Bakı şəhərində yerləşən 676 min manatlıq iki mənzili isə dövlət nəfinə müsadirə edilib.
Şəmkir Rayon İcra Hakimiyyətinin sabiq başçısı Alimpaşa Məmmədova hökm oxunub.
"Report"un məlumatına görə, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsində keçirilən məhkəmədə Alimpaşa Məmmədova son söz verilib.
Son sözdən sonra məhkəmə Alimpaşa Məmmədova hökm oxuyub. Məhkəmənin qərarı ilə o, 11 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, dövlət ittihamçısı təqsirləndirilən Alimpaşa Məmmədovun 13 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilməsini istəmişdi.
Xatırladaq ki, A.Məmmədov ötən ilin aprel ayında Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti (DTX) tərəfindən kompleks əməliyyat-istintaq tədbirləri nəticəsində həbs olunub.
Onun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 179.4-cü (mənimsəmə), 193-1.3.2-ci (cinayət yolu ilə əldə edilmiş pul vəsaitlərini leqallaşdırma), 308.2 (vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə), 311.3.2 və 311.3.3-cü (təkrar, külli miqdarda rüşvət alma) maddələri ilə ittiham irəli sürülüb və məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

Снят арест с имущества экс-главы ИВ на 10 млн манатов » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Арест, наложенный на имущество экс-главы Исполнительной власти Шамкирского района Алимпаши Мамедова, приговоренного к 11 годам и 6 месяцам лишения свободы, снят.
Как сообщает Qafqazinfo, приговор был вынесен на заседании Гянджинского суда по тяжким преступлениям.
В числе освобожденных от ареста объектов имущества - предприятие по выращиванию и переработке рыбы ООО Azforel (рыночная стоимость - 8 270 000 манатов), движимое и недвижимое имущество ООО Abad Şəmkir (рыночная стоимость - 1 335 000 манатов).
Две квартиры А.Мамедова в Баку (рыночная стоимость 676 000 манатов) были конфискованы в пользу государства.
Экс-глава Исполнительной власти (ИВ) Шамкирского района Алимпаша Мамедов приговорен к 11 с половиной годам лишения свободы.
Как сообщает Report, решение было принято на судебном заседании в Гянджинском суде по тяжким преступлениям.
На заседании подсудимому было дано последнее слово. Затем суд вынес приговор - 11 лет и 6 месяцев лишения свободы.
Отметим, что государственный обвинитель просил назначить А.Мамедову 13 лет.
Напомним, Алимпаша Мамедов был арестован в ходе спецоперации Службы государственной безопасности в апреле прошлого года. Ему были предъявлены обвинения по статьям 179.4 (хищение), 193-1.3.2 (легализация денежных средств, полученных преступным путем), 308.2 (злоупотребление должностными полномочиями), 311.3.2 и 311.3.3 (повторное получение взятки в крупном размере) Уголовного кодекса Азербайджана. Решением суда в его отношении была избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3