Sifarişi yerinə yetirmək istəmədiyi üçün “Prius” sürücüsünü döyən şəxs hakim qarşısında » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Sifarişi yerinə yetirmək istəmədiyi üçün “Prius” sürücüsünü döyən şəxs hakim qarşısında
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində qəsdən sağlamlığa az ağır zərər vurmada təqsirləndirilən Qafar Əmirovun (şərti) barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Cavid Hüseynin sədrliyi ilə keçiriləcək prosesdə qərar elan olunub.
İttihama görə, hadisə 28 oktyabr 2022-ci il tarixdə saat 22:00-da Xətai rayonu ərazisində qeydə alınıb.
Belə ki, Qafar Əmirovun həyat yoldaşının sifarişi ilə “Toyota Prius” markalı avtomobilin sürücüsü, zərərçəkmiş Kərim Məmmədov (şərti) ünvana gəlib. Bu zaman zərərçəkmiş müxtəlif bəhanələr gətirərək sifarişi yerinə yetirməyəcəyini bildirib. Bu səbəbdən Qafar Kərimi döyərək ona xəsarət yetirib.
Xətai Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə Qafar Əmirov 1 il 5 ay 26 gün müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması (elektron qolbaq) cəzasına məhkum edilib.скачать dle 11.3

Мужчина избил водителя Toyota Prius, не пожелавшего выполнить заказ - СУД » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Бакинском апелляционном суде завершилось судебное заседание по жалобе на приговор в отношении Гафара Амирова (здесь и далее имена и фамилии условные - ред.), обвиняемого в умышленном причинении легкого вреда здоровью.
Как сообщает рravda.az, на процессе под председательством судьи Джавида Гусейна было объявлено решение, согласно которому апелляция не была удовлетворена.
Согласно обвинительному акту, инцидент был зафиксирован ночью 28 октября 2022 года в Хатаинском районе столицы.
Так, водитель автомобиля Toyota Prius Керим Мамедов прибыл по адресу по заказу жены Гафара Амирова. При этом потерпевший отказался выполнять заказ, приведя различные оправдания. По этой причине Гафар избил Керима.
Хатаинский районный суд приговорил Гафара Амирова к 1 году, 5 месяцам и 26 суткам ограничения свободы (электронный браслет).скачать dle 11.3