21 il əvvəl qadının ərini öldürərək quyuya atmasının TƏFƏRRÜATI » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
21 il əvvəl qadının ərini öldürərək quyuya atmasının TƏFƏRRÜATI
Naxçıvanın Kəngərli rayon Qarabağlar kəndində 21 il əvvəl törədilmiş qətlin bəzi təfərrüatı məlum olub.
APA-nın əldə etdiyi məlumata görə, hadisə zamanı qətlə yetirilən Məhəmməd Kərimov spirtli içki aludəçisi olub.
O, spirtli içki qəbul edərək arvadı və uşaqlarını döyürmüş. Hadisə günü də Məhəmməd Kərimov sərxoş halda evə gəlib. Bu zaman arvadı Həlimə Kərimova ona içki içdiyinə görə irad bildirib. Tərəflər arasında mübahisə yaranıb. Məhəmməd Kərimov arvadı Həlimə Kərimovanı döyərkən qadın həyətə qaçıb. Kişi onun dalınca qaçaraq tutmaq istəyərkən Həlimə Kərimova yerdən daş götürərək əri Məhəmməd Kərimovun baş nahiyəsinə bir neçə zərbə vuraraq onu qətlə yetirib. Daha sonra qadın ərinin meyitini quyuya ataraq basdırıb.
Bundan sonra Həlimə Kərimova bütün kəndə və qohumlara Məhəmməd Kərimovun Türkiyəyə işləməyə getdiyini və ondan xəbər almadıqlarını bildirib.
Qadının ərini qətlə yetirməsini bir özü və övladları bilib. 21 ildən sonra cinayətin üstünün açılmasına səbəb isə Həlimə Kərimovanın qızının həyat yoldaşından boşanması olub. Keçmiş kürəkən kənddə bir neçə şəxsə Məhəmməd Kərimovun arvadı tərəfindən öldürüldüyü ilə bağlı məlumat verib.
Bundan sonra prokurorluq və daxili işlər orqanlarının əməkdaşları tərəfindən cinayətin izinə düşülüb. Məlumat dərindən öyrənilib və hadisənin üstü açılıb.
Hazırda faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) ilə maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb, istintaq hərəkətləri aparılır. Həlimə Kərimova barəsində heç yerə getməməklə bağlı qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

Женщина убила мужа в Нахчыване и скинула тело в колодец: об этом узнали спустя 21 год » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Женщина убила мужа в Нахчыване и скинула тело в колодец: об этом узнали спустя 21 год
Стали известны некоторые подробности убийства, совершенного 21 год назад в селе Гарабаглар Кенгерлинского района Нахчыванской Автономной Республики.
Как сообщает АПА, убитый Мухаммед Керимов страдал алкоголизмом.
В состоянии алкогольного опьянения он избивал жену и детей. В день происшествия М.Керимов в очередной раз явился домой пьяным. Его супруга Халима Керимова начала упрекать его, и между ними вспыхнул конфликт. Мужчина начал избивать свою супругу. Когда она выбежала во двор, М.Керимов побежал за ней. Тогда же Х.Керимова схватила камень и несколько раз ударила мужа по голове. Керимов скончался от полученных травм. Затем женщина бросила тело мужчины в колодец во дворе дома.
После этого Халима Керимова сообщила всему селу и родственникам, что Мухаммед Керимов уехал работать в Турцию и о нем ничего не известно.
Об этом убийстве знали только дети Керимовых. Поводом для раскрытия преступления спустя 21 год стал развод дочери Х.Керимовой. Бывший зять сообщил нескольким жителям села, что Мухаммеда Керимова убила его супруга.
После этого сотрудники прокуратуры и органов внутренних дел вышли на след преступления.
В настоящее время по данному факту возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджана, проводятся следственные действия.