Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsində Salyanda arvadını öldürməkdə təqsirləndirilən Qaraş İbrahimovun cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı başa çatıb.
Pravda.az xəbər verir ki, hakim Esmira Məmmədovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə o, 16 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, 2023-cü ilin avqustun 16-da Salyan rayon sakini 1998-ci il təvəllüdlü Günel Quliyevanın öldürülməsi faktı ilə bağlı rayon prokurorluğunda başlanmış olunan cinayət işinin ibtidai istintaqı tamamlanıb.
İstintaqla 1993-cü il təvəllüdlü Qaraş İbrahimovun aralarında yaranmış mübahisə zamanı arvadı Günel Quliyevanı sonuncunun bacısının gözü qarşısında üzərində olan soyuq silah hesab edilən ov bıçağı ilə xəsarətlər yetirərək qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Qaraş İbrahimova Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə) və 228.4-cü (qanunsuz olaraq soyuq silahı əldə etmə və gəzdirmə) maddələri ilə ittiham elan edilərək cinayət işi baxılması üçün Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib.

Суд вынес приговор мужчине, убившему свою супругу » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Лянкяранском суде по тяжким преступлениям завершено судебное следствие по уголовному делу в отношении Гараша Ибрагимова, обвиняемого в убийстве своей супруги в Сальянском районе.
Как сообщает pravda.az, на процессе под председательством судьи Эсмиры Мамедовой зачитан приговор, согласно которому подсудимый получил 16 лет лишения свободы.
Отметим, что в районной прокуратуре завершено предварительное следствие по уголовному делу по факту убийства местной жительницы Гюнель Гулиевой (1998 г.р.) 16 августа 2023 года.
В ходе следствия были выявлены обоснованные подозрения в том, что Гараш Ибрагимов (1993 г.р.) в ходе ссоры убил свою жену Г.Гулиеву на глазах у ее сестры, нанеся супруге ранения охотничьим ножом.
Гарашу Ибрагимову предъявлено обвинение по статьям 120.2.4 (умышленное убийство, совершенное с особой жестокостью) и 228.4 (незаконные приобретение, сбыт или ношение газового оружия, холодного оружия, в том числе холодного метательного оружия, за исключением тех местностей, где ношение холодного оружия является принадлежностью национального костюма или связано с охотничьим промыслом) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.скачать dle 11.3