AFFA-nın Seçki Konfransı başladı - YENİLƏNİB
Yanvarın 28-də AFFA-nın növbəti konfransı işə başlayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, konfransda AFFA rəhbərliyinə və İcraiyyə Komitəsinə seçkilər keçiriləcək.
AFFA-nın nizamnaməsinin 41-ci maddəsinin 3-cü bəndinə əsasən, Rövnəq Abdullayevin qurumun prezidenti vəzifəsinə namizədliyini irəli sürülüb.
İsgəndər Cavadov, Kazbek Tuayev və Elxan Məmmədovun AFFA İcraiyyə Komitəsinin üzvlüyünə namizədliyi Regional Futbol Federasiyaları İctimai Birliyi tərəfindən təqdim olunub. Peşəkar Futbol Liqası İctimai Birliyi tərəfindən Zaur Axundov, Rauf Əliyev, Vaqif Sadıqov, Elşad Nəsirov, Fərid Mansurov namizədliyi irəli sürülüb. Firudin Qurbanov, Mahir Məmmədovun namizədliyini Sahə Futbol Federasiyaları İctimai Birliyi, Elmar Məmmədyarov və Könül Mehtiyevanin namizədliyini isə İctimai Futbol Təşkilatları İctimai Birliyi təqdim edib.
Bu gün AFFA-nın növbəti Konfransı keçiriləcək.
xəbər verir ki, “Bulvar” hoteldə baş tutacaq konfransda AFFA-nın Nizamnaməsinin 34-cü maddəsinin tələblərinə uyğun olaraq, İcraiyyə Komitəsinə seçki keçiriləcək.
Nizamnamənin 34-cü maddəsinin 4-cü bəndinə əsasən, İcraiyyə Komitəsinə namizədlər AFFA üzvləri tərəfindən yalnız birbaşa üzvlər vasitəsilə təklif olunub.
İcraiyyə Komitəsinin üzvlüyünə namizədliyi irəli sürülmüş şəxslərin siyahısını diqqətinizə çatdırırıq: