KİV: “Paşinyan Brüsseldəki görüşün təfərrüatını tərəfdaşları ilə bölüşmür” » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
KİV: “Paşinyan Brüsseldəki görüşün təfərrüatını tərəfdaşları ilə bölüşmür”
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanın Brüsseldəki görüşdən sonra “susması” və yayınma davranışı ölkənin hakim partiyasını narahat edib. “Tarixi” görüşdən bir həftə keçsə də, Paşinyan Ermənistandan kənarda keçirilən görüşlərdən sonra adəti üzrə onlarla görüşməyib, görüşün ictimai olmayan tərəflərini təqdim etməyib, qiymət verməyib.
Bu barədə Ermənistanın “Hraparak” nəşri yazır.
“Üstəlik, bu yaxınlarda o, səhərdən axşama kimi parlamentdə olub, beşillik plan çərçivəsində hökumətin ötənilki fəaliyyətinin müzakirəsində iştirak edib.
Hakim komandanın üzvləri səbirsizliklə baş nazirin öz tərəfdaşlarını məlumatlandırmasını gözləyirdilər, çünki çərşənbə günü günortadan sonra artıq parlament müxalifətinin hökumətin parlamentdəki iclasında iştirak etməyəcəyi məlum idi və Paşinyan komandasına iclası tez yekunlaşdırmağı tapşıra və bağlı iclas keçirə bilərdi. Lakin o, bunu etməyib, hakim komandanın şübhələrini dərinləşdirib”, - nəşr yazır.скачать dle 11.3

СМИ: Пашинян не делится с соратниками подробностями встречи в Брюсселе » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
СМИ: Пашинян не делится с соратниками подробностями встречи в Брюсселе
"Молчание" и уклончивое поведение премьер-министра Армении Никола Пашиняна после встречи в Брюсселе вызвали обеспокоенность в правящей партии страны. Прошла неделя после "исторической" встречи, но Пашинян так и не встретился с ними, не представил непубличные аспекты встречи, не дал оценок, как он обычно делал после встреч за пределами Армении.
Об этом пишет армянское издание "Грапарак".
"Тем более что недавно он с утра до позднего вечера находился в парламенте, участвуя в обсуждении прошлогодней деятельности правительства по пятилетнему плану.
Члены правящей команды с нетерпением ждали, пока премьер-министр просветит своих единомышленников, поскольку в среду днем уже было известно, что парламентская оппозиция не будет участвовать в заседании правительства в парламенте, и Пашинян мог бы поручить команде быстро завершить сессию и созвать закрытую сессию. Однако он этого не сделал, углубляя подозрения правящей команды", - пишет издание.скачать dle 11.3