Nigeriyada 200-dən çox şagird qaçırılıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
"Kaduna əyalətinin Kuriqa kəndində 232 məktəbli qaçırılıb. Bu, direktorun təxminən bir ay əvvəl öldürüldüyü və həyat yoldaşının qaçırıldığı həmin məktəbdir", - ştatın senatoru Şehu Sani deyib.
Nəşr qeyd edib ki, məktəbə hücum səhər saatlarında ümumi yığıncaq keçirilən zaman baş verib. Polis hələlik oğurlananların dəqiq sayını açıqlamayıb. Müxtəlif Nigeriya nəşrləri 100 və ya daha çox rəqəmə istinad edir. Qaçırılanların yaşı qeyd olunmayıb.
Məktəblə insident Nigeriyanın şərqində silahlılar tərəfindən 117 qadının qaçırılması barədə məlumat daxil olduqdan iki gün sonra baş verib.
Müasir Nigeriyada ən böyük adam oğurluğu 2014-cü ildə qeydə alınıb. Yaraqlılar Çibok şəhərindəki yataqxanada yaşayan 270-dən çox məktəbli qızı oğurlayıblar.

В Нигерии похитили более 200 школьников » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
"В поселке Курига штата Кадуна похищены 232 школьника, - цитирует она бывшего сенатора от штата Шеху Сани. - Это та же самая школа, где около месяца назад был убит директор и похищена его жена".
Нападение на школу было совершено утром, когда проводилось общее собрание, отмечает издание. Полиция пока не называет точное число похищенных. В различных нигерийских изданиях называют числа от 100 и больше. Возраст похищенных не упоминается.
Инцидент со школой произошел спустя два дня после поступления информации о похищении боевиками 117 женщин на востоке Нигерии.
Наиболее крупное похищение в современной Нигерии произошло в 2014 году, когда боевики захватили и увезли с собой более 270 школьниц, которые проживали в общежитии города Чибок.