Allahşükür Paşazadə sabah Rusiyaya gedir » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri Şeyxülislam Allahşükür Paşazadə sentyabrın 19-da Rusiyaya gedəcək.
Bu barədə "Report"a QMİ-nin Mətbuat Xidmətindən məlumat verilib.
Səfərdə məqsəd RF Müsəlmanları Ruhani İdarəsinin sədri Müfti Şeyx Ravil Qaynutdinin dəvəti ilə sentyabrın 21-də Moskva şəhərində keçiriləcək “Sülh yolu: dialoq harmoniyalı birgəyaşayışın əsası kimi” mövzusunda XX Beynəlxalq Müsəlman Forumunda iştirak etməkdir.
Budəfəki Forum Rusiya Müsəlmanları Ruhani İdarəsinin 30, Müfti Şeyx Ravil Qaynutdinin dini fəaliyyətinin 40 illiyinə həsr olunur.
QMİ sədri forumda məruzə ilə çıxış edəcəkr.
Moskvaya səfər çərçivəsində Şeyxülislam A. Paşazadə Moskva və bütün Rusiya Patriarxı Kiril tərəfindən qəbul ediləcək.

Аллахшукюр Пашазаде примет участие в Международном мусульманском форуме в Москве » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Аллахшукюр Пашазаде примет участие в Международном мусульманском форуме в Москве
Председатель Управления мусульман Кавказа (УМК) шейх-уль-ислам Аллахшукюр Пашазаде завтра поедет в Россию для участия в XX Международном мусульманском форуме "Путь мира: диалог как основа гармоничного сосуществования", который пройдет 21 сентября в Москве.
Как сообщили Report в пресс-службе УМК, визит состоится по приглашению председателя Духовного управления мусульман РФ муфтия шейха Равиля Гайнутдина.
Форум посвящен 30-летию Духовного управления мусульман России и 40-летию религиозной деятельности муфтия Равиля Гайнутдина.
Председатель УМК выступит на форуме с докладом.
В рамках визита в Москву шейх-уль-ислам также встретится с патриархом Московским и всея Руси Кириллом.скачать dle 11.3