“Qarabağ” üçün həlledici gün
“Qarabağ” klubu bu gün Çempionlar Liqasının üçüncü təsnifat mərhələsinin cavab qarşılaşmasına çıxacaq.
Təmsilçimiz bu gün Bakı vaxtı ilə saat 20:30-da Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda Kiprin APOEL klubunu qəbul edəcək.
Kiprdə baş tutan ilk qarşılaşmada “Qarabağ” rəqibini 2:1 hesabı ilə qələbə qazanıb. Bu qələbədən sonra APOEL baş məşqçisi Paolo Trametsanini istefaya göndərib və almaniyalı mütəxəssis Tomas Doll ilə iki illik müqavilə bağlayıb.
Dünən Ağdam klubunun yaydığı məlumata görə, qarşılaşma üçün satışa çıxarılan biletlərdən 24 mini satılıb. Bu gün isə qalan altı min biletin satılacağı proqnozlaşdırılır.
Qarşılaşmanı Almaniyadan olan hakimlər briqdası idarə edəcək. Baş hakim 35 yaşlı Daniel Sibert olacaq. Ona yan xətdə Yan Seydel və Lasse Koslovski kömək edəcəklər.
Dördüncü hakim funksiyasını Martin Petersen yerinə yetirəcək. Hakimlərin işinə Danimarkadan olan Yorn Vest Larsen qiymət verəcək. UEFA nümayəndəsi isə Velid İmamoviç (Bosniya və Herseqovina) olacaq.
“Qarabağ” APOEL səddini keçsə, Avropa Liqasının qrup mərhələsinə vəsiqəni təmin edəcək və Çempionlar Liqasının “pley-off” mərhələsində “Ayaks” (Niderland) - PAOK (Yunanıstan) cütünün qalibi ilə görüşəcək. Bu cütlüyün ilk oyunu 2:2 hesabı ilə başa çatıb.
Əgər təmsilçimiz Kipr klubunu keçə bilməsə, Avropa Liqasının “pley-off”unda “Linfild” (Şimali İrlandiya) - “Sutyeska” (Monteneqro) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq. Bu kollektivlərin ilk oyununda “Linfild” 2:1 hesablı qələbəyə sevinib.скачать dle 11.3

Решающий день для «Карабаха»
Футбольный клуб «Карабах» выйдет на ответный матч в рамках третьего квалификационного раунда Лиги чемпионов УЕФА.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, представители нашей страны сегодня в 20:30 по местному времени примут на республиканском стадионе имени Т.Бахрамова кипрский клуб АПОЭЛ.
В первом матче «Карбах» победил своего соперника со счетом 2:1. После этого главный тренер никосийского клуба Паоло Трамедзани был отправлен в отставку и подписан контракт с новым немецким тренером Томасом Доллом.
Как сообщил вчера агдамский клуб, 24 тысячи билетов на матч уже проданы. Сегодня будут проданы оставшиеся шесть тысяч билетов.
Игрой будет управлять бригада немецких судей. Главный рефери - 35-летний Дэниэл Сиберт. Ему будут помогать Ян Зайдель и Лассе Кословски. Функции четвертого арбитра будет выполнять Мартин Петерсен.
Оценивать работу команды рефери будет Йорн Вест-Ларсен из Дании. Велид Имамович (Босния и Герцеговина) будет принимать участие в матче в качестве представителя УЕФА.
Если «Карабах» одолеет АПОЭЛ, то он выйдет в групповой этап и встретится с победителем матча плей-офф «Аякс» (Нидерланды) - ПАОК (Греция). Эти два клуба завершили предыдущий матч вничью (2:2).
Если этого не произойдет, то «Карабах» встретится с победителем матча плей-офф «Линфилд» (Северная Ирландия) - «Сутьеска» (Черногория). Предыдущий матч между этими клубами завершился со счетом 2:1 победой «Линфилда».скачать dle 11.3