Zelenski İlham Əliyevə məktub göndərdi
Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenski Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
Məktubun mətnini AZƏRTAC dərc edib.
Milli bayramınız - Respublika Günü münasibəti ilə səmimi təbriklərimi qəbul edin.
Azərbaycan Respublikası sosial-iqtisadi, elmi-texniki və mədəni inkişafın dayanıqlı templərini nümayiş etdirir, bu da şübhəsiz ki, ölkənin dünya arenasında nüfuzunun möhkəmlənməsinə təsir edir.
Əminəm ki, Ukrayna və Azərbaycan arasında mövcud əməkdaşlıq gələcəkdə də strateji tərəfdaşlıq ruhunda və dövlətlərimizin suverenliyi və ərazi bütövlüyünün qarşılıqlı surətdə dəstəklənməsi əsasında inkişaf edəcək.
Hörmətli İlham Heydər oğlu, fürsətdən istifadə edərək, Sizə möhkəm cansağlığı və ali dövləti fəaliyyətinizdə yeni uğurlar, dost Azərbaycan xalqına isə sülh, əmin-amanlıq və tərəqqi arzulayıram”.скачать dle 11.3

Зеленский направил письмо Ильхаму Алиеву
Президент Украины Владимир Зеленский отправил Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву поздравительное письмо по случаю 28 мая - Дня Республики.
«Уважаемый Ильхам Гейдар оглу.
Примите искренние поздравления по случаю Вашего национального праздника - Дня Республики.
Азербайджанская Республика демонстрирует устойчивые темпы социально-экономического, научно-технического и культурного развития, что, безусловно, влияет на укрепление авторитета страны на мировой арене.
Убежден, что существующее между Украиной и Азербайджаном сотрудничество и в будущем будет развиваться в духе стратегического партнерства и на основе взаимной поддержки суверенитета и территориальной целостности наших государств.
Уважаемый Ильхам Гейдар оглу, пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов в высшей государственной деятельности, а дружественному народу Азербайджана – мира, благополучия и прогресса».скачать dle 11.3