Məmmədyarov yenə erməni jurnalistləri susdurdu - VİDEO
Azərbaycan xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Brüsseldə keçirilən Şərq Tərəfdaşlığı proqramının onilliyinə həsr olunmuş sammit çərçivəsində erməni jurnalistlərin suallarını cavablanıdırıb.
Ənənəvi olaraq, qonşu KİV nümayəndələri hiyləyə əl atmaq istəsələr də, qazdıqları quyuya özləri düşüblər.
Sualları cavablandırarkən Elmar Məmmədyarov erməni xalqının bu münaqişə dövründə nələri itirdiyini birmənalı şəkildə açıqlayıb.
Xatırladaq ki, bundan öncə də analoji hallar yaşanıb. Bu il aprelin 5-də Məmmədyarov emosional şəkildə ona Qarabağın Azərbaycana aid olmadığına dair suallar verməyə başlayan erməni jurnalisti təyyarədə gülə-gülə susdurmuşdu.

Мамедъяров «посадил на место» армянских журналистов - ВИДЕО
Министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров в рамках саммита, посвященного 10-летию программы «Восточного партнерства» в Брюсселе, ответил на вопросы армянских журналистов.
Представители армянских СМИ, как обычно, пытались прибегнуть к хитрости, однако в итоге угодили в свою же ловушку.
Отвечая на вопросы, Э.Мамедъяров недвусмысленно объяснил, как много армянский народ потерял за период конфликта.
«Вы сидите и обманываете сами себя, хотите обмануть армянский народ. У меня вопрос - что получил армянский народ за тридцать лет войны с Азербайджаном?», - сказал Э.Мамедъяров.