Rusiya millisinin baş məşqçisi: "Ayaz Quliyevlə tanış deyiləm, onunla söhbətimiz də olmayıb"
Rusiya millisinin baş məşqçisi Stanislav Çerçesov "Spartak"da çıxış edən əslən azərbaycanlı futbolçu Ayaz Quliyevlə bağlı insidentə münasibətini açıqlayıb.
report-a istinadən xəbər verir ki, 56 yaşlı mütəxəssis "Matç TV"yə müsahibəsində 23 yaşlı yarımmüdafiəçinin ABŞ vətəndaşı ilə münaqişəsinə dair fikirlərini bölüşüb.
"Ayaz Quliyevlə tanış deyiləm, onunla söhbətimiz də olmayıb. Dünya çempionatından sonra futbola aidiyyəti olmayan yalnız belə məsələlərdən danışırıq. Bu isə vəziyyəti gərginləşdirir və narahatlıq yaradır", - Çerçesov bildirib.
Baş məşqçi bildirib ki, bu hərəkəti oyunçuya nə klubunda, nə də yığmada müsbət imic qazandırıb: "Mən bilmirəm ki, bizim futbolçulara nə olub. Futbolçu meydanda və meydandan kənarda yığmanın tələblərinə cavab verməlidir. Biz ölkəni təmsil edirik. "Spartak"ın isə belə hadisəyə reaksiya verməməyə ixtiyarı yoxdur".
Qeyd edək ki, Ayaz Quliyev aprelin 11-də Moskvanın Krasnoprudnaya küçəsində idarə etdiyi “Mercedes” markalı avtomobillə işıqforun qırmızı işığına məhəl qoymayaraq piyada xəttini keçən ABŞ vətəndaşı, 29 yaşlı Maykl Kou Con Eliyə toxunub. Daha sonra maşınından düşən yarımmüdafiəçi onunla mübahisə edib və yumruq zərbəsi ilə burnunu qırıb. Dərhal hadisə yerinə polis və təcili tibbi yardım maşını gəlib. Futbolçu əcnəbidən üzr istəyib və bütün xərcləri üzərinə götürüb. Bundan sonra zərərçəkən Quliyevə qarşı heç bir iddiasının olmamasına dair ərizə yazıb. Daha sonra klub futbolçunu heyətdən kənarlaşdırıb və onu cərimələyib.скачать dle 11.3

Главный тренер сборной России: Я не знаком с Аязом Гулиевым, мы ни разу не разговаривали
Как передает Median.Az со ссылкой на Report, в интервью телеканалу "Матч TV" 56-летний специалист поделился своими мыслями.
"Возможно, сегодня Гулиева "Спартаку" как раз и не хватило. Я с ним не знаком, ни разу не разговаривали. После чемпионата мира мы говорим только про такие вещи, которые футбола не касаются. Это напрягает и раздражает. Естественно, плюсов это ему не добавило - что в клубе, что в сборной.
Я не знаю, что происходит с нашими футболистами. Что на поле, что за полем футболист должен соответствовать сборной. Мы представляем страну. Это поведение Гулиеву вистов не добавило. Не реагировать клуб тоже не имеет права, и поэтому "Спартак" сегодня недосчитался одной боевой единицы", - сказал Черчесов.
Отметим, что 11 апреля, не обратив внимание на красный свет светофора, Аяз Гулиев на московской улице Краснопрудная задел за рулем автомобиля марки "Mercedes" 29-летнего гражданина США Майкла Коу Джона Эли. Выйдя из машины, полузащитник поспорил с Майклом Коу Джоном Эли, и, ударив его, сломал мужчине нос. На место происшествия прибыли полиция и машина скорой медицинской помощи. Футболист попросил прощения у иностранца и взял на себя все расходы. После потерпевший написал заявление о том, что не имеет никаких претензий к Гулиеву. За этот поступок клуб дисквалифицировал и оштрафовал футболиста.