“Ruzigar”a 30 sutka - HƏBS
Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) “Ruzigar” ləqəbli reper Aydın Hüseynovun həbsi ilə bağlı məlumat yayıb.
Nazirliyin mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, sosial şəbəkələrdə bir nəfərin narkotikdən istifadənin açıq təbliğinə həsr etdiyi repin videogörüntüsü yayılıb.
Məsələ ictimai rezonans doğurduğundan polis əməkdaşları tərəfindən müvafiq tədbirlər həyata keçirilib. Nəticədə narkotiki təbliğ edənin Sumqayıt şəhər sakini, “Ruzigar” ləqəbli reper Aydın Hüseynov olması müəyyən edilib və o, Sumqayıt ŞPİ-nin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Onun üzərində aparılmış şəxsi axtarış zamanı 1,21 qram marixuana aşkar edilib. A.Hüseynov etiraf edib ki, narkotik istifadəçisidir.
Faktla əlaqədar toplanmış materiallar hüquqi qiymət verilməsi üçün şəhər məhkəməsinə göndərilib.
O, Məhkəmənin qərarı ilə İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 206-cı (Qanunsuz olaraq narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin istehlakı, satış məqsədi olmadan şəxsi istehlak miqdarında hazırlanması, əldə edilməsi, saxlanılması, daşınması və ya göndərilməsi) maddəsi ilə 30 sutka müddətində inzibati qaydada həbs edilib.

Азербайджанский рэпер получил 30 суток » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Министерство внутренних дел распространило информацию об аресте рэпера Айдына Гусейнова, известного под псевдонимом «Рузигар».
Как сообщили в пресс-службе министерства, кто-то выложил в социальных сетях видео с исполнением рэпа, открыто пропагандирующего употребление наркотиков.
После того, как это вызвало общественный резонанс, полиция провела соответствующие мероприятия. В результате было установлено, что употребление наркотиков пропагандировал житель Сумгайыта рэпер Айдын Гусейнов по прозвищу «Рузигар», который был задержан сотрудниками Управления полиции города.
В ходе личного обыска у него обнаружили 1,21 грамма марихуаны. А.Гусейнов признался, что употребляет наркотики.
Собранные по факту материалы были направлены в суд для правовой оценки.
Решением суда А.Гусейнов был арестован на 30 суток в административном порядке по статье 206 Кодекса об административных проступках (Незаконное потребление наркотических средств, психотропных веществ, изготовление, приобретение, хранение, перевозка или отправка не в целях сбыта в количестве, необходимом для личного потребления).скачать dle 11.3