Bu gün İlham Əliyevlə Paşinyan görüşəcək
Bu gün Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev və Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan arasında Vyanada görüş keçiriləcək.
-ın məlumatına görə, tərəflər Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli üzrə müzakirələr aparacaqlar.
Qeyd edək ki, görüş ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin təklifi əsasında keçiriləcək.
Xatırladaq ki, dünən Vyanada ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin vasitəçiliyi ilə Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov və Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Zohrab Mnatsakanyan arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həllinin irəli aparılmasının müxtəlif elementlərini, həmçinin, Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev və Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan arasında 29 mart tarixində keçiriləcək görüşdə toxunula biləcək məsələləri müzakirə ediblər.скачать dle 11.3

Сегодня состоится встреча Ильхама Алиева и Пашиняна
В столице Австрии 29 марта состоится встреча Президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Как передает Median.Az, ее цель - обсуждение урегулирования армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта.
Отметим, что встреча согласована на основании предложения, поступившего от сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Напомним, накануне в Вене при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ состоялась встреча министра иностранных дел Азербайджана Эльмара Мамедъярова и министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна.скачать dle 11.3