İlham Əliyevlə Paşinyan arasında görüş başladı - YENİLƏNİB
Vyanada Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevlə Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan arasında görüş başlayıb.
Bunu Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev özünün “Twitter” səhifəsində yazıb.
Azərbaycan BMT Təhlükəsizlik Şurasının qətnamələri, Helsinki Yekun Aktı və beynəlxalq hüququn prinsiplərinə uyğun Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin mövcud format əsasında həllini dəstəkləyir.
Bu gün Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev və Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan arasında Vyanada görüş keçiriləcək.
Tərəflər Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli üzrə müzakirələr aparacaqlar.
Qeyd edək ki, görüş ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin təklifi əsasında keçiriləcək.
Xatırladaq ki, dünən Vyanada ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin vasitəçiliyi ilə Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov və Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Zohrab Mnatsakanyan arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həllinin irəli aparılmasının müxtəlif elementlərini, həmçinin, Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev və Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan arasında 29 mart tarixində keçiriləcək görüşdə toxunula biləcək məsələləri müzakirə ediblər.

Началась встреча Ильхама Алиева и Пашиняна - ОБНОВЛЕНО
В Вене началась встреча между президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Об этом заведующий отделом по внешней политике Администрации президента Хикмет Гаджиев написал на своей странице в Twitter.
Азербайджан поддерживает решение нагорно-карабахского конфликта в соответствии с резолюциями Совета Безопасности ООН, Хельсинкским заключительным актом и принципами международного права.
В столице Австрии 29 марта состоится встреча Президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Ее цель - обсуждение урегулирования армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта.
Отметим, что встреча согласована на основании предложения, поступившего от сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Напомним, накануне в Вене при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ состоялась встреча министра иностранных дел Азербайджана Эльмара Мамедъярова и министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна.