Azərbaycan yanvarda 18 milyon dollarlıq dərman alıb
2019-cu ilin yanvar ayında Azərbaycana 18 mln. 465,35 min dollar dəyərində əczaçılıq məhsulları idxal olunub.
Dövlət Gömrük Komitəsinin məlumatına görə, xaricdən ölkəyə 955,27 ton həcmində əczaçılıq məhsulları gətirilib.
Müqayisə üçün qeyd edək ki, 2018-ci ilin yanvar ayında Azərbaycana 13 mln. 61,12 min dollar dəyərində, 844,89 ton həcmində əczaçılıq məhsulu idxal olunub.
Yəni bu ilin yanvar ayı ərzində sözügedən məhsulların ölkəyə idxalı çəki ifadəsində 13,1%, dəyər ifadəsində 41,4% artıb.
Ümumilikdə, 2018-ci ildə Azərbaycana 290 mln. 184,22 min dollar dəyərində 16 min 933,78 ton əczaçılıq məhsulu idxal edilib.скачать dle 11.3

Азербайджан в январе закупил лекарства на 18 млн долларов
Согласно информации Государственного таможенного комитета, общий объем ввезенных из-за рубежа в Азербайджан фармацевтических товаров составил 955,27 тонны.
Для сравнения отметим, что в январе 2018 года в Азербайджан была завезена фармацевтическая продукция общим объемом 844,89 тонны стоимостью 13 млн 61,12 тыс. долларов.
Импорт лекарств в январе этого года в количественном выражении вырос на 13,1%, в стоимостном выражении - на 41,4%.
Отметим, что в 2018 году Азербайджан импортировал фармацевтические товары в объеме 16 тыс. 933,78 тонны стоимостью 290 млн 184,22 тыс. долларов.