Azərbaycanlı boksçu Moskvada erməni rəqibinə qalib gəldi - VİDEO
“Krılya Sovetov” Universal İdman Kompleksində baş tutmuş görüşdə Azərbaycanın iki peşəkar boksçusu mübarizə aparıb.
Belə ki, 75 kq çəki dərəcəsində mübarizə aparan Hidayət Musayev Rusiyanın Barnaul şəhərindən olan erməni rəqibi Karen Avetisyanla üz-üzə gəlib. Səkkiz raundluq görüşdə Hidayət hakimlərin yekdil qərarına əsasən təcrübəli rəqibi üzərində qalib elan edilib.
Bu, Həştərxan doğumlu idmançımızın peşəkar rinqdə keçirdiyi dördüncü matçda dördüncü qələbəsi olub.
Qeyd edək ki, Mingəçevirin “Kür” İdman Klubunun üzvü Hidayət Musayev bu ilin yanvarında keçirilmiş Azərbaycan çempionatının qalibidir.
Digər azərbaycanlı idmançı Kənan Hüseynəliyev (-60 kq) də filippinli rəqibini xal hesabına məğlub edib.

Азербайджанский боксер победил армянина в Москве - ВИДЕО
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, в универсальном спортивном комплексе «Крылья Советов» на ринг вышли два азербайджанских профессиональных боксера.
Один из них - Хидаят Мусаев, соревнующийся в весовой категории 75 кг, встретился с армянином Кареном Авестисяном из российского города Барнаул. В 8-раундовом поединке Х.Мусаев по единогласному решению арбитров был признан победителем.
Это стало четвертой победой нашего спортсмена в четырех встречах. Х.Мусаев является уроженцем Астрахани.
Стоит отметить, что член мингячевирского спортивного клуба «Кюр» Х.Мусаев становился победителем чемпионата Азербайджана в январе нынешнего года.
В свою очередь другой азербайджанский спортсмен Кянан Хусейналиев (60 кг) выиграл у филиппинского соперника по очкам.