Rəqsanə təsdiqlədi: polis rəisi evini əlindən alır
Artıq bir neçə gündür müğənni Rəqsanə İsmayılovanın adı məmurla qalmaqalda hallanır.
Yayılan xəbərlərə görə, Qaradağ Rayon Polis İdarəsinin rəisi İbrahimov Əli Fərman oğlu ifaçının mənzilini əlindən almaq üzrədir.
Median.Az bildirir ki, ifaçı yayılan xəbərlərə ilk dəfə ARB TV-də yayımlanan "Show news" verilişində aydınlıq gətirib.
R.İsmayılova xəbərdə dərc olunan bütün məlumatları təsdiq edib. Müğənni həmin şəxsdən əvvəllər də sələmə pul aldığını və problem yaşamadığını bildirib:
"Hardasa 2014-cü ildə də belə bir problem olmuşdu. Mən o insana 2 otaqlı evi zamin qoydum və ondan 100 min dollar pul götürdüm, aybaay 3 min dollar pul ödəyirdim. 6 ay müddətində 100 min dolları bağladım, evimi dala qaytardım. Sözügedən 4 otaqlı evimi ona göstərdim. Həmin evə görə mənə Azərbaycan manatı ilə pul verdilər. Evimi girov qoyaraq, hər ay ona 12 min dollar ödəmişəm".
Müğənni onu da əlavə edib ki, məlum inflyasiyadan sonra aylıq 12 min dollar ödəmək ona çətinlik yaradıb. O, qarşı tərəfdən aylıq faiz dərəcəsini 3-dən 2-yə endirilməsini xahiş edib. Qarşı tərəf razılığa gəlmədiyindən müğənni pulu dollarla ödəyə bilməyib və hazırda evi əlindən çıxmaq təhlükəsindədir.
R. İsmayılova iddia edir ki, qarşı tərəf qanunsuz yolla ona vəkil tutub və daha sonra məhkəmə keçirilib. Rəqsanənin isə nə ona tutulan "vəkil"dən, nə də məhkəmədən xəbəri olub.
Müğənninin iddiasına görə, onun evi qanunsuz yolla əlindən alınıb. O, xəbərdə qeyd olunan 419 min manat pulu həqiqətən də aldığını gizlətməyib və bu gün də həmin pulu müəyyən zaman çərçivəsində ödəməyə hazır olduğunu bildirib. Lakin müğənnidən faizlə 332 min dolları alan qarşı tərəf artıq evi müğənniyə qaytarmaqdan imtina edib.
R. İsmayılova dediyi bütün sözləri sübuta yetirmək üçün əlində yetərincə dəlil-sübut olduğunu da əlavə edib:
"Mən evimdə olanda həmin şəxs evimə gəlib. Ona faizi verən yerdə görüntülər var, kameralar çəkib. Həm də evimdə bütün səslər yazılır. O özü orada ağzı ilə deyir ki, Rəqsanə xanım, tək siz deyilsiniz, hazırda mənim nə qədər məhkəmələrim var. Mən də orada ona təklif edirəm ki, 3 faizlə vermisən, gəl 2 faizə endir. Məndən ev alan insan niyə mənimlə faiz söhbəti edir ki... Əlimdə videogörüntülərim var".скачать dle 11.3