Rəsmi Bakıdan Paşinyanın arvadına - CAVAB
Azərbaycanın Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidməti Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanın həyat yoldaşı Anna Hakopyanın Rusiyadan olan bir qrup qadın ilə ölkəmizin işğal olunmuş Dağlıq Qarabağ bölgəsinə səfəri barədə açıqlama yayıb.
Açıqlamada deyilir:
“Qadınlar sülh naminə” təşəbbüsü barədə artıq səsləndirilmiş mövqeyimizə əlavə olaraq təkrar edirik ki, sülh istəyənlər müharibəni davam etdirməməli, insan itkisinin qarşısını almaq istəyənlər digər dövlətin ərazilərini hərbi işğal altında saxlamamalı və nəhayət, qadınları və anaları sülhə dəvət edənlər şəxsən öz övladlarını Azərbaycanın beynəlxalq tanınmış ərazilərinə hərbi xidmətə göndərməməlidirlər.
Azərbaycan Respublikasının qanunlarını ciddi pozaraq ölkəmizin işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər edən əcnəbi vətəndaşlara gəldikdə isə, hazırda onlarla bağlı məlumat araşdırılır və bu şəxslər müəyyənləşdirildikdən sonra onların adlarının ölkəmizə girişi arzu olunmayan şəxslər siyahısına əlavə edilməsi ilə bağlı müvafiq qərar qəbul olunacaq”.скачать dle 11.3

Официальный Баку ответил жене Пашиняна
Пресс-служба Министерства иностранных дел Азербайджана сделала заявление по поводу визита супруги премьер-министра Армении Никола Пашиняна Анны Акопян с группой россиянок в оккупированный Нагорно-Карабахский регион Азербайджана.
«В дополнение к позиции, которую мы уже озвучили по поводу инициативы «Женщины за мир», еще раз повторяем, что те, кто хочет мира, не должны продолжать войну, те, кто хочет предотвратить человеческие жертвы, не должны осуществлять оккупацию земель других государств и, наконец, призывающие женщин и матерей к миру не должны направлять своих детей на военную службу на международно признанные территории Азербайджана.
Когда же речь заходит об иностранцах, которые, грубо нарушив законы Азербайджанской Республики, незаконно посетили оккупированные территории нашей страны, то в настоящее время информация о них расследуется, и после надлежащей идентификации будет принято решение о включении их имен в список нежелательных лиц, не допускаемых к въезду в нашу страну».скачать dle 11.3